tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Akademia Przedszkolaka skończyła roczek

 
W roku szkolnym 2010/2011 rozpoczęła funkcjonowanie Akademia Przedszkolaka. To jedyna w Opocznie prywatna placówka dydaktyczno?wychowawcza dla przedszkolaków. Inauguracyjny rok był okresem wytężonej pracy i zbierania doświadczeń, a jednocześnie atrakcji, niespodzianek oraz tych małych i dużych sukcesów

Zaczynaliśmy od tygodnia adaptacyjnego, czyli wspólnego zapoznania się z dziećmi i ich rodzicami. Na podopiecznych co miesiąc czekały specjalne atrakcje. Już we wrześniu na zaproszenie kadry pedagogicznej funkcjonariusze opoczyńskiej Komendy Powiatowej Policji spotkali się z dziećmi w ramach akcji ?Bezpieczna droga do szkoły?. Akademię odwiedzili również członkowie grupy cyrkowej, przedstawiciele folkloru opoczyńskiego i miejscowi artyści.
W przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, Halloween, pierwszy dzień wiosny. Wspólnie z rodzicami bawiliśmy się podczas zajęć otwartych i balu karnawałowego. Przedszkolaki, te małe i te duże, pierwsze kroki na scenie stawiały podczas występów z okazji świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz po raz pierwszy przed większą publicznością z okazji Dnia Dziecka przed Miejskim Domem Kultury.
Akademia Przedszkolaka zorganizowała akcję ?Poczytaj mi książeczkę?, której celem było zachęcenie dzieci i rodziców do codziennego czytania. W inicjatywę aktywnie włączyli się, czytając dzieciom ich ulubione bajki, rodzice, rodzeństwo, przedstawiciele władz samorządowych, wolontariusze z Szkoły Podstawowej nr 2 oraz pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ramach współpracy dzieci z Akademii Przedszkolaka uczestniczyły w otwarciu kącika czytelniczego znajdującego się w bibliotece.
Pierwszy rok pracy Akademii Przedszkolaka podsumowano podczas pikniku rodzinnego z udziałem dzieci, rodziców oraz przybyłych gości. Była okazja do wspomnień i zaprezentowania dorobku dydaktycznego placówki.
Piknik rozpoczęło przedstawienie teatralne pt. ?Spotkanie bajek?. Przedszkolaki przebrane za bajkowe postaci tańczyły, śpiewały i recytowały. Owacjom nie było końca. W dalszej części na dzieci czekała wielka niespodzianka. Piękne stroje, barwna scenografia a w roli głównej rodzice wcielający się w postacie z ?Czerwonego Kapturka?. Uśmiechnięte buzie pociech oraz gromkie brawa świadczyły, że taka niespodzianka była strzałem w dziesiątkę. ? Po raz pierwszy na jednej scenie spotkały się dwa pokolenia ? podsumował spotkanie Janusz Plaskota, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego.
Korzystając z okazji właścicielki Akademii Przedszkolaka Maria Pawlik i Agnieszka Klimek podziękowały przedszkolakom za te małe i duże sukcesy, które nadają sens pracy nauczycieli, a rodzicom za zaufanie i zaangażowanie w życie przedszkola oraz pozytywne opinie. ? Akademia ma niewątpliwie magię, która powoduje, że moje dziecko chętnie tu przychodzi, gdyż czuje się lubiane, akceptowane i oczekiwanego każdego dnia ? powiedziała mama Wiktora i Kornela. ? Z czystym sercem polecam wszystkim rodzicom przedszkole, które jest nastawione na profesjonalizm i małe grupy, w których nasze dzieci czują się dobrze i wracają do domu wesołe ? dodała mama Kubusia.
Właścicielki podziękowały także nauczycielom i współpracownikom za ciężką pracę i kreatywność, Januszowi Plaskocie, osobom zaprzyjaźnionym z placówką ? Wiktorowi Muszyńskiemu, Grzegorzowi Mikuckiemu za wsparcie i dobre słowo, sponsorom, współpracującym firmom oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej za owocną współpracę.
Niebawem Akademia Przedszkolaka rozpocznie drugi rok działalności. Z zapowiedzi wynika, że atrakcji dla dzieci i ich rodziców znowu nie zabraknie. Już we wrześniu przedszkolaki odwiedzą ogród zoologiczny, a w październiku wspólnie z rodzicami będą świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka przy ognisku w pobliskiej leśniczówce. A to tylko część niespodzianek. Zapowiada się więc bardzo interesująco.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »