tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Agitatorzy

 

W czwartek, 25 listopada starostowie powiatu opoczyńskiego czynnie włączyli się w kampanię wyborczą posła Roberta Telusa, walczącego o stanowisko burmistrza Opoczna. W godzinach dopołudniowych, na targu przy ul. Szewskiej, wspólnie z posłem Telusem i wspierającym go Markiem Ksytą, rozdawali ulotki agitacyjne, na których przedstawiony był poseł wraz z rodziną i nie tylko. Poprosiłem i ja o ulotkę pytając czy tak można w godzinach pracy jawnie agitować za jednym z kandydatów na burmistrza. Wicestarosta odpowiedział, że jest na urlopie, starosta że się wypisał a w starostwie rządzi sekretarz urzędu.
Sprawdziłem telefonicznie. Najpierw sekretarka starostwa na moją prośbę o rozmowę ze starostą stwierdziła, że to niemożliwe, ponieważ jest na spotkaniu a co do wicestarosty nie bardzo umiała powiedzieć gdzie jest i kiedy będzie w urzędzie. Natomiast sekretarz starostwa Grażyna Wielgus potwierdziła, że wicestarosta jest na urlopie, zaś starosta „,odbiera godziny”. Tłumaczenie nieco dziwne, bowiem po to starosta bierze miesięcznie ponad 12.000 zł, by mieć nienormowany czas pracy i nie mieć nadliczbówek. Te są możliwe jedynie w czasie sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych. Jednak nawet przyjmując wyjaśnienia w tej sprawie za dobrą monetę, to i tak, moim zdaniem, pozostaje niesmak, że obaj panowie angażują prestiż sprawowanych przez siebie urzędów do prowadzenia agitacji.
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że państwo Telusowie stworzyli rodzinę zastępczą dla kilkorga dzieci i chwała im za to. I choć robią to z pobudek czysto filantropijnych, to jednak za pobyt dzieci w takich rodzinach państwo płaci. Te dzieci nie mogą być adoptowane, bo wówczas ustaje dotacja państwa. I stąd moje wątpliwości – czy etyczne wykorzystywanie wychowywanych dzieci w wyborczych materiałach propagandowych?
I jeszcze jedno. W dniach 23–26 listopada w Warszawie trwało kolejne posiedzenie Sejmu, a obowiązkiem posła jest uczestnictwo zarówno w pracy plenarnej jak i w komisjach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »