tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Od 1 do 9 września opoczyńscy policjanci prowadzili szeroko zakrojoną akcję ?Bezpieczna droga do szkoły?. W jej ramach funkcjonariusze bacznie przyglądali się zarówno zachowaniom dzieci, jak i dorosłych, kierujących pojazdami. Kontrolowali czy kierowcy przestrzegają ograniczenia prędkości w pobliżu szkół, czy dzieci przywożone przez rodziców samochodami są prawidłowo zapięte pasami i wysadzane w bezpiecznych miejscach. Przypominali też dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na i przy drogach, obowiązku przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych miejscach oraz zakazie przebiegania przez nią.
Mimo że oficjalnie akcja już się zakończyła, nie oznacza to, że policjanci przestali przyglądać się bezpieczeństwu w rejonach szkół. Zaczęli też prowadzić spotkania (pogadanki) z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Młodsze dzieci poznają zasady bezpieczeństwa nie tylko na drogach, ale i w życiu. Dowiadują się od funkcjonariuszy, np. dlaczego nie powinny rozmawiać z nieznajomymi, czy i kogo mogą wpuścić do mieszkania pod nieobecność rodziców, jak się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem itp. Młodzież zaś dowiaduje się m.in. o odpowiedzialności karnej, skutkach przemocy rówieśniczej i w cyberprzestrzeni, narkomanii i innych nałogach.
Dla najmłodszych policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przygotowali mnóstwo gadżetów: kolorowe i wesołe odblaski, zeszyty ze znakami drogowymi, zaś dla starszych ? komplety oświetleniowe do rowerów i podręcznik ?Karta rowerowa?. Ta mała książeczka zawiera niezbędną wiedzę dla miłośników jazdy rowerowej, a skierowana jest zarówno do początkujących, jak i doświadczonych rowerzystów. Można z niej się dowiedzieć o przepisach ruchu drogowego i o zasadach bezpiecznej jazdy rowerem. A co najważniejsze ? znaleźć w niej można najnowsze, niedawno zmienione przepisy kodeksu dotyczące rowerzystów.
W ramach akcji ?Bezpieczna droga do szkoły? policjanci prowadzili też szczegółową kontrolę gimbusów, sprawdzając ich stan techniczny i zasady przewożenia dzieci i młodzieży. Sprawdzano też trzeźwość kierujących.
Mimo że akcja już się zakończyła, to policjanci nie ustają w swych działaniach i są gotowi do reagowania na każdy sygnał o dostrzeżonych przez rodziców czy nauczycieli nieprawidłowościach. Są też gotowi do spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Wystarczy tylko telefonicznie uzgodnić termin dzwoniąc pod numer 44 754 61 30.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »