tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Już dawno nie pisaliśmy o parkowaniu ?po opoczyńsku?. Każdego dnia, a szczególnie w dni targowe, z takim złym przykładem parkowania można się zapoznać na pl. Kościuszki. Ale nie tylko w czwartki, bo na bardzo oryginalnie zaparkowany pojazd natknęłam się w poniedziałek, 20 czerwca, około godz. 10.30. Muszę przyznać, że obrana technika parkowania tak mnie zadziwiła, że przez dłuższą chwilę stałam jak słup soli. Dopiero jak ochłonęłam, sięgnęłam po aparat, by uwiecznić tę chwilę.
Do naszej redakcji przyszedł zaniepokojony Czytelnik, prosząc nas o interwencję. Zauważył bowiem przewrócony znak drogowy informujący kierujących o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych na ul. 17 Stycznia. Jednak głównym powodem wizyty był odcinek drogi w Ogonowicach. Kierowcy w tym miejscu jeżdżą bardzo szybko, nie zważając na to, że w pobliżu jest szkoła. Czy musi dojść do tragedii ? pytał. Chyba to pytanie skierujemy do opoczyńskiej drogówki.
We wszystkich mediach można zobaczyć/posłuchać o kampanii społecznej, zaplanowanej na czas od czerwca do sierpnia, z cyklu ?Włącz myślenie?, na temat prędkości jako głównej przyczyny wypadków drogowych. Hasło letniej edycji brzmi ?Nie zasuwam!?.
Celem kampanii jest zmiana nastawiania kierowców do szybkiej jazdy. Przyjemny dreszczyk szaleństwa na karuzeli może na drodze doprowadzić do czyjejś śmierci? Efektem ostatecznym kampanii ma być zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Komunikacja w ramach kampanii nawiązuje nie tyle do samych zachowań na drodze, ile do postaw i zdefiniowanych w trakcie badań powodów, jakimi kierujący tłumaczą jazdę z nadmierną prędkością. Kampanię realizuje konsorcjum firm pod przewodnictwem agencji reklamowej Legend Group.
Można dołączyć się do manifestu kierowców na facebooku. Oczywiście, jeśli chcecię się podpisać pod manifestem kierowców:

Nie zasuwam:
Nie będę szukać emocji, jadąc samochodem.
Nie będę dodawać gazu, aby oszczędzić chwilę.
Nie będę przyspieszać, tylko dlatego, że zbyt późno wyszedłem z domu.
Nie będę jechać szybko z żadnego innego powodu, bo nie chcę nikogo zabić.
Żegnam dziś prędkość? i wcale nie będzie mi jej szkoda! Bo między nami wszystko już się zmieniło, gdy zrozumiałem, że odpowiada za większość wypadków, że to właśnie przez nią tak wiele osób ginie. Nie chcę już tak szybko jeździć i nie zgadzam się, aby inni kierowcy zasuwali, gdzie się da i kiedy się da.
Podpisuję się pod akcją NIE ZASUWAM!? i jest to dla mnie poważna deklaracja. Wierzę w możliwość zmiany na polskich drogach. Niniejszym ogłaszam, że odpuszczę pedał gazu i wzywam do tego innych uczestników ruchu.
Na drodze? NIE ZASUWAM!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »