tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

W minioną środę, 15 września funkcjonariusze policji przeprowadzili akcję „Pasy”, w wyniku której ujawniono czterech kierujących i jednego pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wobec wszystkich zastosowano mandaty i pouczenia. Ale – jak nam powiedział naczelnik wydziału drogowego KPP podinsp. Grzegorz Fiderek – pouczenie czy mandat jest najmniejszym problemem. Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przy byle jakiej stłuczce, nie wspominając już o poważniejszym wypadku, osoba nie będąca zabezpieczona pasami jest narażona na znacznie groźniejsze urazy, a nawet wyrzucenie przez szybę z samochodu siłą impetu. Przepis o obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa powstał z myślą o uniknięciu takich sytuacji. Dlatego po raz kolejny przypominamy – przepis jest, należy go przestrzegać dla własnego bezpieczeństwa, a nie tylko z powodu ewentualnego mandatu.
W piątek, 24 września nasi funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego sugerujemy, aby ewentualne piwko wypić dopiero w domu lub po odstawieniu samochodu do garażu. Oczywiście kontrolowani będą również rowerzyści, którym nie radzimy wracać po piwku czy winku wypitym pod wiejskim sklepem. Policjanci dobrze wiedzą, gdzie lubią się spotykać ci panowie, co to lubią wypić, a następnie „bujać się” na rowerku do domu. Ostrzegamy – nie będzie żadnego pobłażania!
W niedzielę, 26 września w Poświętnem i Studziannej należy spodziewać się znacznego utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 48, a także zmian w organizacji ruchu na drogach powiatowych, gminnych i ulicach. Ustawione będą zakazy zatrzymywania się, wyznaczone zostaną miejsca parkingowe. W związku z tym uprasza się kierujących o stosowanie się do oznakowań i do poleceń służ porządkowych. Na miejscu nad bezpieczeństwem w ruchu na drogach czuwać będą policjanci, zaś pomagać w parkowaniu będą strażacy z OSP.
Znaki z zakazem zatrzymywania się ustawione zostaną na:
* drodze powiatowej Poświętne – Gapinin będącej jednocześnie ul. Szkolną na odcinku od drogi krajowej Tomaszów – Białobrzegi do drogi polnej za Zespołem Szkół Samorządowych,
* na ul. Podwiatracznej (droga gminna przez Małoszyce) na odcinku od drogi powiatowej Poświętne – Gapinin do granicy miejscowości,
* na ul. Cichej na całej długości od drogi krajowej K–48 do ul. Bielawskiej,
* na ul. Akacjowej oraz św. Marka na całej długości,
* na ul. Bielawskiej od skrzyżowania z drogą krajową K–48 do skrzyżowania z ul. Cichą.
Odpust i utrudnienia w ruchu nim spowodowane przewiduje się już od godz. 6.00, a potrwają do godz. 20.00.
Nie jest już dla nikogo zaskoczeniem, że odpustowi handlarze (a przynajmniej spora ich część) przyjeżdżają do Poświętnego już dzień wcześniej. Dlatego zwracamy się z prośbą do kierujących, by już w sobotę zachowali szczególną ostrożność podczas jazdy w okolicach Poświętnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »