tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

W minioną sobotę, 8 maja, na opoczyńskich drogach prowadzona była policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”, mająca na celu wyeliminowanie z dróg kierujących na dwóch gazach i w stanie nieważkości. Oczywiście, to był tylko główny cel, bowiem policjanci zwracali też uwagę na prędkość, pasy, stan techniczny pojazdów. Przypominali też zapominalskim o obowiązku jazdy z włączonymi światłami, a już sam widok radiowozów uświadamiał kierującym, że w terenie zabudowanym obowiązuje jazda z prędkością do 50 km/h.
Podczas całodziennej akcji funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Ujawnili jeden przypadek kierującego pojazdem mechanicznym w stanie po spożyciu alkoholu i jednego nietrzeźwego rowerzystę. Jeden z kontrolowanych kierujących został poddany badaniu narkotesterem – wynik negatywny.
Przy okazji tej akcji policjanci natrafili na dwóch kierowców jadących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Taki sam błąd popełniło dwoje pasażerów. Jedno dziecko było przewożone poza fotelikiem. Przypominamy, że jazda bez pasów kosztuje 100 zł, zaś za przewożenie dzieci poza fotelikiem zapłacimy 150 zł. I tu należy dodać, że mandat jest najmniejszą konsekwencją takiej lekkomyślności.
W piątek, 14 maja, rozpoczyna się cykl egzaminów praktycznych na kartę motorowerową. Tym razem o swoje pierwsze „prawko” walczyć będą uczniowie opoczyńskich szkół. Egzaminy rozpoczną się o godz. 9.30 w ZSS nr 1.
Piszemy, że rozpoczyna się cykl egzaminów, bo już w tej chwili ustalane są kolejne terminy egzaminów na kartę motorowerową na przełomie maja i czerwca z terenów innych gmin. KPP w związku z koniecznością ustalenia konkretnych dat pracy dla funkcjonariuszy i przedstawicieli WORD, prosi o kontakt osobisty lub telefoniczny z naczelnikiem wydziału ruchu drogowego, tel. 44 754 61 30.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »