tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

W minioną niedzielę, 28 marca, funkcjonariusze policji razem z żandarmami przeprowadzili, trwającą od 6.00 do 22.00 akcję „Prędkość”. Podczas akcji skontrolowano 52 pojazdy, odnotowano 46 naruszeń przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. Nałożone zostały 43 mandaty. Podczas akcji policjanci ujawnili trzech kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ten sam grzeszek popełniło dwoje pasażerów.
Jak skomentował szef opoczyńskiej drogówki nadkom. Grzegorz Fiderek, akcję „Prędkość” można zaliczyć do udanych, choćby z jednego tylko powodu - tego dnia nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano tylko jedną kolizję. Kierowcy widząc wzmożone i połączone siły służb mundurowych, ograniczali prędkość i przypominali sobie o przepisach drogowych.
Przed nami świąteczny weekend. I choć cieszy wiosenna aura, to należy pamiętać o tym, jak bardzo może być ona zdradliwa, wszak w każdej chwili mogą się zmienić warunki. Pamiętajmy o tym. Jeśli będziemy się nadto śpieszyć na świąteczne śniadanie, możemy w ogóle nie dojechać…
O to, by podczas tego weekendu nie doszło do wypadków, lecz byśmy wszyscy zasiedli w rodzinnym gronie cali i zdrowi, zadbają policjanci podczas akcji „Wielkanoc 2010”, która rozpocznie się już w piątek, 2 kwietnia, a potrwa do, poniedziałku, 5 kwietnia.
Kontrolowane będą przede wszystkim: prędkość, pasy, wyprzedzanie (na skrzyżowaniach, w pobliżu przejść dla pieszych, przy zjazdach itp.). Jak zwykle sprawdzana będzie też trzeźwość kierujących.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »