tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Zgodnie z obietnicą - 19 marca, w piątek, policjanci z wydziału ruchu drogowego opoczyńskiej Komendy Powiatowej Policji przeprowadzili akcję „Pasy”. I choć kontrola przestrzegania przepisu mówiącego o obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów i prawidłowym, bezpiecznym sposobie przewożenia dzieci w fotelikach była głównym celem akcji, to policjanci zwracali też uwagę na pozostałe elementy bezpiecznej jazdy, sprawdzając przy okazji prędkość i trzeźwość kierujących.
Podczas akcji skontrolowali 49 pojazdów. Czternastu kierujących jechało bez zapiętych pasów, ten sam grzeszek popełniło dwoje pasażerów. W dniu akcji funkcjonariuszom z drogówki udało się wyeliminować z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów.
W najbliższym czasie wydział drogowy przeprowadzi akcję „Prędkość” (28 marca), by przypomnieć kierowcom o obowiązku ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/godz. O tej akcji przypomnimy drogowym piratom jeszcze w przyszłym tygodniu, gdy zacznie się czas świątecznych wyjazdów. A ponieważ drogi stały się czarne i wolne od oblodzeń, to wielu kierowców „zapomina” o tym, że ciągle jeszcze trwają remonty cząstkowe jezdni i w każdej chwili mogą natknąć się na pozimowe wyboje lub ekipy remontowe. O skutkach takiej lekkomyślności można poczytać w kronice zdarzeń drogowych.
Ostrzegamy też kierowców, że zaczął się sezon motocyklowy i rowerowy. I - jak można przeczytać na naklejkach umieszczonych na niektórych samochodach „motocykliści czają się wszędzie, więc bądź czujny!”. Na pewno, jak co roku, zanim nacieszą się oni wiatrem we włosach, popełnią wiele szaleństw i wykroczeń. Na pewno niejednemu kierowcy podskoczy adrenalina, gdy taki jeden z drugim śmigną tuż przed maską. Ale (być może) choć część motocyklistów najpierw się zastanowi, zanim zaryzykuje życiem, nie liczmy na to, że wszyscy. Podobnie rzecz ma się z rowerzystami. Większość ludzi traktuje dwa kółka jako sposób na zdrowie, dla innych jest to środek transportu: dojeżdżają do szkoły i pracy. Ale dla części cyklistów jest to tylko niezbędny gadżet, by dojechać do sklepiku, wypić z kolesiami tanie winko i aby później mieć się czego trzymać, by nie polecieć na pysk…


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »