tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

W ubiegłym tygodniu obiecaliśmy naszym Czytelnikom, że przedstawimy efekt policyjnej akcji „Truck”, polegającej na wzmożonej kontroli pojazdów służących do przewozu towarów. Na marginesie musimy dodać, że ponad 60 procent towarów przewożonych jest samochodami ciężarowymi (tirami), nic więc dziwnego, że te pojazdy i ich kierowcy muszą być starannie kontrolowani.
Akcja „Truck” przeprowadzona została 10 marca, w godzinach od 6.00 do 22.00. W tym czasie skontrolowano 44 pojazdy. Aż 33 kierowców zostało ukaranych mandatami. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali cztery dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów.
Nie jest to zbyt optymistyczny wynik, bowiem świadczy o tym, że kierowcy zawodowi niezbyt dbają o przestrzeganie przepisów, szczególnie dotyczących ograniczeń prędkości i czasu pracy. Trudno jest się im dziwić, bo dla nich szybki kurs to zarobek. Na postojach tracą. Ale rozpędzone, ciężkie pojazdy, kierowane przez zmęczonych kierowców to potencjalne niebezpieczeństwo spowodowania katastrofy w ruchu drogowym. A przewoźnicy nadal mają za nic przepisy. Nie odstraszają ich nawet duże kary finansowe za manipulowanie przy tachografach.
Pocieszające jest to, że w minionym tygodniu policjanci nie zatrzymali ani jednego kierującego w stanie nietrzeźwym (piszemy o tym więcej w kronice zdarzeń drogowych).
Nadkom. Grzegorz Fiderek, szef opoczyńskiej drogówki, mimo że cieszy się z wyjątkowo spokojnego tygodnia na opoczyńskich drogach, apeluje do wszystkich uczestników ruchu, aby nadal zachowywali szczególną ostrożność. Przed nami najbardziej trudny okres bardzo zmiennej pogody. Warunki mogą się zmieniać diametralnie w ciągu nawet kilkunastu, kilkudziesięciu minut. Zima będzie walczyć z wiosną. A to oznacza, że będą roztopy, które już po chwili mogą zmienić drogi w ślizgawki. Nawet z pozoru czarna nawierzchnia może być pokryta cieniutką warstwą lodu, na której pojazdy mogą całkowicie tracić przyczepność, a szczególnie wtedy, gdy jadą z dużą prędkością. Przekonało się w ostatnich dniach o tym aż pięćdziesięciu kierowców, którzy wzięli udział w dwóch ogromnych karambolach na krajowej „siódemce”. Przypomina też o tym, że na kierowców czyhać teraz będą nieprzyjemne niespodzianki na drogach wiodących przez kompleksy leśne, wiadukty i mosty. Wszędzie tam mogą pojawiać się niebezpieczne oblodzenia, niewidoczne z daleka gołym okiem. Lepiej zwolnić, aby szczęśliwie dojechać do celu.
Uprzedzamy też, że choć najbliższy weekend zapowiada się wręcz rewelacyjnie, ma być słonecznie i ciepło, to od niedzieli ma się pojawić kolejne ochłodzenie, które ma potrwać do czwartku. Na drogach mogą się pojawić ponownie oblodzenia, szczególnie po zachodzie słońca i nad ranem.
Wszystkim kierującym pojazdami mechanicznymi przypominamy, że 19 marca (piątek) przeprowadzana będzie na opoczyńskich drogach policyjna akcja „Pasy”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Kontrolować będą nie tylko kierujących, ale i pasażerów, a szczególnie sposoby przewożenia dzieci - w fotelikach lub z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (662) z dnia 19 Marca 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »