tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam owies, bardzo ładny, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

We wtorek, 16 lutego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję „Alkohol i narkotyki”. W jej ramach w ostatnim dniu karnawału przeprowadzono wzmożone działania ukierunkowane głównie na sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących. W kilku punktach kontrolnych na drogach powiatu badano kierowców na obecność w organizmie alkoholu i środków odurzających. W sumie skontrolowano tego dnia 60 kierujących pojazdami. - Kierowcy pozytywnie nas zaskoczyli. Wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe - powiedział naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, nadkomisarz Grzegorz Fiderek.
Przy okazji prowadzonych kontroli sprawdzono również stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Pod tym względem ujawniono już łamanie przepisów - pasów nie miało zapiętych 15 kierujących i 1 pasażer, a jedno dziecko przewożone było poza fotelikiem.
Tegoroczne ostatki okazały się wyjątkowo bezpieczne. Na drogach powiatu nie odnotowano tego dnia ani jednego wypadku.
Już dzisiaj, 18 lutego, policjanci z drogówki przeprowadzą kolejną akcję mającą na celu podniesienie stanu bezpieczeństwa na drogach. Tym razem będzie to akcja „Pasy”. W jej ramach, podczas wzmożonych kontroli, szczególną uwagę funkcjonariusze drogówki zwrócą na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci.
W związku z trwającymi w województwie łódzkim feriami zimowymi policja prowadzi szereg działań prewencyjnych. W tym okresie prowadzone są m.in. kontrole autokarów przewożących młodzież do miejsc wypoczynku. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierującego, czas jego pracy, wyposażenie i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W dalszym ciągu rodzice bądź opiekunowie mogą zgłaszać zapotrzebowanie przeprowadzenia takiej kontroli.
Policjanci chętnie wezmą też udział w zorganizowanych formach wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Nie tylko zadbają o bezpieczeństwo w trakcie organizowanych imprez, ale także, na życzenie organizatorów, spotkają się z najmłodszymi i uwrażliwią ich na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »