tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

To był pracowity tydzień, który rozpoczęła 3 grudnia akcja „Bus”, w której policjanci kontrolowali pojazdy służące do przewozu ludzi i rzeczy. Sprawdzono 35 pojazdów, w tym cztery autobusy i dwie ciężarówki. Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, ujawnili siedemnaście wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Jeden pojazd był niesprawny technicznie. Nałożyli 23 mandaty, udzielili dwóch pouczeń i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymali jedno prawo jazdy i jeden dowód rejestracyjny.
Dzień później policjanci zaprosili do swojego radiowozu mikołaja, z którym wyruszyli do różnych szkół na terenie gm. Opoczno. Mikołaj, wraz towarzyszącymi mu funkcjonariuszkami: mł. asp. Barbarą Stępień i sierż. Katarzyną Walerak odwiedził między innymi szkoły w Dzielnej, Bielowicach i Libiszowie. Pojawił się też w pobliżu szkół w Opocznie. Wszędzie wywoływał zrozumiałe zainteresowanie, ale przede wszystkim przepytywał dzieci ze znajomości przepisów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Każda dobra odpowiedź nagradzana była rozmaitymi gadżetami: elementami odblaskowymi (opaski i wisiorki), workami na obuwie z naszytą odblaskową taśmą, zeszytami i słodyczami. Przypominał dzieciom, że właśnie dzięki takim odblaskowym elementom są lepiej widoczne na drodze, a przez to o wiele bezpieczniejsze.
We wtorek, 8 grudnia, policjanci znowu pojawili się przy drogach, by w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Poddano kontroli 28 kierujących, ujawniono jednego pijanego rowerzystę. Przy okazji tych działań stwierdzono, że 9 kierowców jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Choć już prawie zapomnieliśmy o zimie, bo ta jakoś jeszcze nie przyszła, to jednak - jak zapowiadają meteorolodzy - w najbliższych dniach zawita do nas mróz, a być może również śnieg. Przypominamy więc kierowcom, że to już ostatni dzwonek, by wymienić opony na zimówki. Należy bowiem oczekiwać śliskich nawierzchni. Warto też przypomnieć sobie technikę jazdy na oblodzonych jezdniach. Trzeba zrezygnować z gwałtownych przyśpieszeń i hamowań, bo każdy taki manewr może zakończyć się poślizgiem. Przypominamy też o zachowaniu zwiększonych odstępów od pojazdu poprzedzającego - wydłuży się przecież droga hamowania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »