tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Jesienne warunki drogowe nie sprzyjają ani kierowcom, ani pieszym. Przede wszystkim dni stały się krótsze, a po zmianie czasu na zimowy, kiedy wychodzimy ze szkoły, czy z pracy, z reguły jest już prawie ciemno. Właśnie o zmroku widoczność na drodze jest szczególnie ograniczona. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali rozsądek i wyjątkowa ostrożność. Wcześniej zapadający zmrok, podobnie jak mgliste poranki, powodują, że innych uczestników ruchu trzeba nierzadko wypatrywać na drodze. Warto ograniczyć więc prędkość i wytężyć wzrok.
Apelujemy zwłaszcza do pieszych i rowerzystów. Poruszajcie się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, abyście nie pojawiali się w miejscach, w których kierowcy się was nie spodziewają. Koniecznie używajcie obowiązkowego oświetlenia rowerów i odblasków. Niestety na drogach, zwłaszcza tych lokalnych wciąż nierzadko, nawet wieczorem, można spotkać ?ślepego? rowerzystę. Po raz kolejny przypominamy też pieszym, że elementy odblaskowe mogą uratować życie. Dzięki nim kierowca nadjeżdżającego samochodu zauważy nas wcześniej. Dbajmy przede wszystkim o bezpieczeństwo najmłodszych ? koniecznie zawieście odblask przy kurtce lub plecaku swojej pociechy.
Choć temperatury w ostatnich tygodniach nam folgowały, już w najbliższych dniach ma się to zmienić. Synoptycy zapowiadają, że zrobi się chłodniej, a na dodatek będzie deszczowo. Przy takiej pogodzie drogi będą śliskie. Warto uważać zwłaszcza na wiaduktach, mostach, czy w rejonach leśnych. Nie zapominajmy też, że o tej porze roku można się spodziewać przymrozków no i pierwszego śniegu. To ostatni dzwonek na wymianę opon na zimowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »