tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

W czwartek, 12 listopada, od godz. 6.00 do 22.00 policjanci prowadzić będą akcję „Prędkość”. W swoich działaniach zwrócą szczególną uwagę na piratów drogowych, głównie na drogach krajowych i wojewódzkich. Przy okazji skontrolują trzeźwość kierowców, foteliki i pasy itp. O wynikach tej kontroli poinformujemy za tydzień.
Głośna stała się kolejna kampania policji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i PZU pt. „Użyj wyobraźni”. Policjanci i twórcy czterech króciutkich filmików liczą na to, że dzięki nim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego zastanowią się nad swoim postępowaniem i dzięki temu zginie ich na drogach znacznie mniej, niż dotychczas. W filmikach tych duchy ofiar wypadków drogowych ostrzegają pieszych przed grożącym niebezpieczeństwem. Mówią, że kierowca nie widzi pieszego idącego wieczorem, podczas deszczu, nieprawidłową stroną drogi. Ostrzegają, że nadjeżdża drugi samochód, zaraz za tym, który przepuścił pieszego na pasach, zatrzymują zagapioną małą dziewczynkę wracającą ze szkoły w chwili, gdy chce wejść na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Filmy kończy lektor słowami: Ofiary wypadków. Nie widzisz ich, nie mogą cię ostrzec. Użyj wyobraźni.
Nie bez powodu na start tej kampanii wybrano listopad - jest to okres, gdy dochodzi do zbyt wielu wypadków na drogach z udziałem pieszych. I tak co roku w wypadkach ginie ich blisko 2 tys. a 14 tys. zostaje rannych, z czego najwięcej właśnie jesienią. Filmy w tej edycji kampanii pokazują, jak do nich dochodzi. Przypominają, że pieszy bez odblasków jest niewidoczny dla kierowców, że przed wejściem na jezdnię należy się upewnić, czy droga jest wolna. Przypominają też kierowcom, że oni są również pieszymi, gdy tylko wysiądą z samochodu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »