tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu ostrożności w jesiennych warunkach drogowych. To okres, w którym wcześnie zapada zmrok, a rano później się rozwidnia. Jeszcze bardziej uciążliwe są gęste mgły, które niekiedy utrudniają nam podróżowanie nawet do godzin przedpołudniowych. W takich warunkach widoczność na drodze jest bardzo ograniczona. Policja za naszym pośrednictwem apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Warto zdjąć nogę z gazu, tym bardzie, że na niektórych odcinkach dróg mokra nawierzchnia może okazać się śliska.
Kierowcy powinni szczególnie uważać na pieszych i rowerzystów. Po zmroku lub w gęstej mgle łatwo ich nie dostrzec. W takich warunkach o swoje bezpieczeństwo powinni się jedna zatroszczyć przede wszystkim sami niechronieni uczestnicy ruchu. Rowerzyści powinni bezwzględnie zadbać o właściwe oświetlenie swoich pojazdów. Piesi zaś powinni mieć przy sobie elementy odblaskowe. Warto wyposażyć w nie przede wszystkim najmłodszych. Przypominamy, że w świetle obowiązującego prawa dzieci do lat 15 mają obowiązek noszenia odblasków po zmroku. Dorosłym tak niepozorny dodatek tez może uratować życie.
W tak trudnych warunkach należy bezwzględnie stosować się do przepisów drogowych. Chodzi tu przede wszystkim o poruszanie się właściwą stroną jezdni oraz przekraczanie drogi wyłącznie w oznakowanym miejscu. Piesi czy rowerzyści nie powinni pojawiać się w tych miejscach, gdzie kierowcy się ich nie spodziewają. Mogą ich bowiem dostrzec o chwilę za późno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »