tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Przed nami kolejny długi weekend ? okres wzmożonych wyjazdów, ale też czas biesiadowania. Policjanci zadbają, aby w tym okresie na naszych drogach było bezpiecznie.
Policjanci spodziewają się, że już w środę po południu wielu kierowców wyruszy w bliższe lub dalsze podróże do miejsc wypoczynku lub do krewnych. Również w kolejnych dniach na drogach można się spodziewać wzmożonego ruchu, aż do niedzieli, na kiedy większość najprawdopodobniej zaplanuje powrót do domu. W tym okresie na drogach naszego powiatu pojawią się zwiększone siły policji. Z uwagi na fakt, że kilka dni wolnego sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi czy rodziną, na których często spożywany jest alkohol, funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą w tych dniach na trzeźwość kierujących. Nie warto ryzykować jazdy po pijanemu, bowiem nawet kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu stanowi przestępstwo. Zaś same konsekwencje prawne to nie zawsze jedyne skutki nieodpowiedzialności kierowców. Dlatego decydując się na spożycie alkoholu warto zadbać wcześniej o bezpieczny powrót do domu ? poprosić kogoś o podwiezienie lub wezwać taksówkę. Pamiętajmy, że w stanie nietrzeźwym nawet jazda rowerem stanowi zagrożenie. Jak pokazują policyjne statystyki nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, bowiem na drogach w naszym powiecie pijani rowerzyści to prawdziwa plaga.
Oczywiście policjanci zwracać też będą uwagę na inne przejawy łamania przepisów drogowych, m.in. na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci w odpowiednich fotelikach. Z pewnością nie będzie też pobłażania dla piratów drogowych, dlatego nie warto szaleć. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu nie tylko do przepisów, ale także do warunków drogowych. W okresach deszczowych na drogach może być ślisko. Policja apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności na drogach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »