tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Drżyjcie piraci!
W piątek, 5 października odbyła się ogólnopolska akcja ?Prędkość?. Jak wskazują policyjne statystyki, to właśnie przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych i dlatego też prędkość jest najczęstszym powodem policyjnych kontroli. Tym razem funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ujawnili 35 wykroczeń, mimo że o akcji informowaliśmy w ubiegłym tygodniu (można było zdjąć nóżki z gazu). Drogowi piraci musieli sięgnąć do kieszeni, by płacić mandaty. Naliczono im również punkty karne.
Opoczyńska drogówka zyskała jeszcze jeden, bardzo nowoczesny i wyjątkowo skuteczny przyrząd do walki z piratami. Urządzenie nowej generacji, laserowy miernik prędkości, jest już w użyciu. Musimy tu uprzedzić, że technika pomiaru się zmieniła. Kiedyś policjant musiał stać blisko nadjeżdżającego samochodu. Kierowcy denerwowali się, że taki ?wyskakujący? stróż prawa jest niebezpieczny, bo wszyscy nagle hamują, a to grozi kolizją. Teraz kierowcy nie będą musieli się tak stresować, bo miernik daje policjantom dodatkowy czas i odległość pomiaru. Nowoczesne urządzenie potrafi wyłapać (i uwiecznić) drogowego pirata z odległości ponad kilometra ? nie będzie więc tłumaczenia, że nagle, że bez ostrzeżenia, itp. Urządzenie daje informacje o tym kiedy, z jakiej odległości i przy jakiej prędkości zbliżającego się, lub co równie ważne, oddalającego się pojazdu zrobiony zotał pomiar. Albo przyjdzie płacić więcej mandatów albo przestrzegać przepisów, bo za karne punkty można stracić prawo.
Ultralyte LTI 20?20 100 LR (bo tak się to urządzenie nazywa) nasi policjanci otrzymali z KWP w ramach programu ?Techniczne wzmocnienie policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego?. Laserowy miernik prędkości ze względu na specyfikę pomiaru prędkości pojazdu w ruchu jest skutecznym urządzeniem w zakresie ujawniania wykroczeń, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury. I co ważne dla antyradarów miernik jest niewykrywalny! Działa na baterie, można więc odejść od radiowozu i np. zmierzyć prędkość pojazdu wybranego z kolumny aut, także z tyłu.
Urządzenie pracuje podczas deszczu, we mgle i w nocy. Szyba radiowozu też nie jest dla niego przeszkodą.
Miernik wykonuje pomiary z dokładnością +/? 1 km/h. Zakres pomiarowy odległości wynosi od 0 do 320 km/h, zasięg pomiaru prędkości: 1000 m, zasięg pomiaru odległości: 1000 m. Miernik może pracować w temperaturze od 30 do + 60 oC. Czas pomiaru wynosi zaledwie 0,3 sek.

Truck i transport
W poniedziałek, 8 października, policjanci kontrolowali stan bezpieczeństwa w ruchu pojazdów ciężarowych. Na szczęście nie znaleźli większych uchybień. W czwartek, 11 października, policjanci po raz kolejny przeprowadzą kontrolę pojazdów ciężarowych i autobusów (busów). Sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, sposób zabezpieczenia ładunku, ilość przewożonych osób itp.

Pierwsze przymrozki
Choć synoptycy zapewniają nas, że ta fala chłodów to jeszcze nie jest początek zimy, to coraz częściej należy się liczyć z możliwością wystąpienia przygruntowych przymrozków. Jezdnie mogą być oblodzone szczególnie w miejscach ocienionych (np. kompleksach leśnych), na mostach i wiaduktach, w pobliżu zbiorników wodnych. Pozornie czarna nawierzchnia może być pokryta cieniutką warstwą lodu a wtedy łatwo o poślizg. Radzimy uważać w takich miejscach i nie wykonywać gwałtownych manewrów. Do listopada zostało już tylko dwa tygodnie. Może już czas pomyśleć o zmianie opon na zimówki?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (796) z dnia 12 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »