tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam wóz ciągnikowy, tel 668 197 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Będą utrudnienia!
Przed nami trzydniowa impreza plenerowa – Dni Opoczna. W związku z tym wszyscy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu drogowym i częściowe wyłączenia ulic z ruchu. Dodatkowo – choć tylko chwilowo – utrudnienia w ruchu spowodowane będą rajdem rowerowym.
25 czerwca w godz. 15.00–22.00 zamknięty będzie odcinek ulicy Marii Skłodowskiej–Curie od ul. Inowłodzkiej do domu nauczyciela przy ZSS nr 1.
Od 26 czerwca, od godz. 8.00 do 27 czerwca do godz. 22.00 zamknięty będzie odcinek ul. Biernackiego (od ul. Słowackiego do ul. Perzyńskiego).
27 czerwca o godz. 10.00 spod MDK wyrusza rajd rowerowy. Cykliści wyruszą trasą przez Wolę Załężną, Wygnanów, Mroczków Gościnny i Sobawiny, skąd ponownie przez Wolę Załężną powrócą do Opoczna. Zakończenie rajdu przewidywane jest na godzinę 14.00.
Mimo że w pobliżu wszystkich tych miejsc na pewno będą policyjne radiowozy, to bez zwiększonej ostrożności i uwagi kierujących nie uda się zapewnić bezpieczeństwa wszystkim pieszym uczestnikom rozmaitych zabaw. KPP zwraca się z apelem do kierujących o przestrzeganie obowiązujących zakazów oraz pozostałych znaków drogowych. Nie jeździmy na pamięć! Nie jeździmy po alkoholu!

Można skorzystać
Wszyscy, którzy z rozmaitych przyczyn nie przystąpili we właściwym terminie i miejscu do praktycznego egzaminu na kartę rowerową i motorowerową, będą mieli ostatnią (przed wakacjami) szansę. W sobotę, 26 czerwca, od godz. 9.00 do 12.00 przy ZSS nr 1 będzie miasteczko ruchu drogowego, gdzie policjanci z drogówki, wraz z przedstawicielem WORD będą do dyspozycji zdających. Na egzamin praktyczny na karty rowerową i motorowerową należy zabrać ze sobą: wypełnioną kartę zaliczeń ze szkoły, zaświadczającą o pozytywnie zdanym egzaminie teoretycznym. Niezbędna też będzie legitymacja szkolna lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku zdawania na kartę motorowerową – obecność dorosłego opiekuna, który potwierdzi, że zdający ma zgodę rodziców.

Można bezkarnie
Przez kilka dni opoczyńscy kierowcy nie mogli skręcać z ul. Inowłodzkiej w ul. Skłodowskiej–Curie bez narażenia się na mandat. Dlaczego? Bo wykonując skręt w lewo musieli przeciąć na drodze wojewódzkiej nr 726 podwójną ciągłą linię, a przecież tego kategorycznie nie wolno!
Jak się dowiedzieliśmy, policjanci zostali poinformowani o tym kuriozalnym błędzie drogowców i natychmiast interweniowali w zarządzie dróg. Sprawdziliśmy, błąd jest już naprawiony. Podwójna ciągła linia została przekształcona ponownie na przerywaną, która zezwala na wykonanie skrętu z ul. Inowłodzkiej w ul. Skłodowskiej–Curie (patrz zdjęcie).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »