tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Za nami długi weekend. Co prawda, mógłby być dłuższy, bo przecież pierwszy świąteczny dzień majowy przypadł w sobotę, ale wiele osób mogło odebrać sobie należny dzień wolny w poniedziałek, przedłużając sobie weekend do czterech dni. Jednak nie wszyscy, więc ruch na drogach był znacznie mniejszy, niż można byłoby się spodziewać. Organizacji popularnych majówek, grillowaniu i towarzyszącemu temu spożywaniu piwa z pewnością nie przysłużyła się też chłodna, deszczowa pogoda. Mniej było wypadów w plener, mniej grillów i mniej nietrzeźwych. I choć trochę szkoda, że nie było szansy na „pobyczenie” się na trawce w lesie czy też na działeczce, to jednak policjanci mogą się (trochę) cieszyć: nie było zbyt wiele pracy, bo weekend minął dość bezpiecznie. Od godzin popołudniowych 30 kwietnia do północy 3 maja na opoczyńskich drogach doszło do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Odnotowano jedną kolizję. Zatrzymanych zostało dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi.
Nie oznacza to, że funkcjonariusze policji mogli spokojnie sobie odpoczywać. Liczne patrole kontrolowały stan bezpieczeństwa na drogach, a ich widok przypominał niejednemu piratowi, że lepiej nie cisnąć pedału gazu zbyt mocno, co też z pewnością przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań kontrolowali prędkość pojazdów, pasy, trzeźwość kierujących, przestrzeganie przepisów przez kierujących oraz pieszych.
Policjanci oprócz tego 1 maja musieli zająć się grupą pseudokibiców Radomiaka, a to bardzo absorbujące zajęcie.
Informujemy mieszkańców Opoczna, że 6 maja mogą wystąpić utrudnienia w ruchu związane z „Biegiem sienkiewiczowskim” przeprowadzanym w pobliżu ZSS nr 3. Chwilowe utrudnienia mogą wystąpić na ulicach: Tuwima, Matejki, Sienkiewicza i Armii Krajowej, w godz. od 8.30 do 11.00.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »