tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Śnieg i mróz znacznie pogorszył komfort jazdy i parkowania. Warunki drogowe są wyjątkowo trudne i odpowiednio do nich należy dostosować technikę jazdy. Wszyscy musimy zwolnić, zachowywać większe odstępy pomiędzy pojazdami, wcześniej hamować. Tylko w ten sposób uda się cało przetrzymać tę zimę. Nie wolno zapominać o tym, by wyjść z domu kilkanaście minut wcześniej, by przygotować samochód do jazdy - oskrobać wszystkie szyby, oczyścić cały samochód ze śniegu oraz usunąć zaspę przeszkadzającą wyjechać z miejsca parkingowego. Absolutnie niedopuszczalna jest jazda na tzw. czołgistę, tj. z maleńką tylko szparką przed oczami kierowcy. Ktoś taki nie widzi, co się dzieje na drodze i chodniku z boku i tyłu pojazdu, a to może grozić tragicznymi konsekwencjami!
Na opoczyńskich drogach każdy kierowca może spotkać się z nowym nabytkiem policji: od nowego roku jeździ nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideoradar. Samochód jest na stałe przydzielony wydziałowi ruchu drogowego opoczyńskiej KPP, nie będzie więc można liczyć na to, że zniknie z dróg, tak jak to było w przypadku użyczania radiowozu z wideoradarem od piotrkowskich policjantów.
Jak nam powiedział szef drogówki, nadkom. Grzegorz Fiderek - Nowy radiowóz będzie patrolował drogi szczególnie w tych miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń: rozwijania nadmiernej prędkości, wyprzedzania w miejscach niedozwolonych itp. Będą to więc przede wszystkim drogi krajowe i wojewódzkie, ale nie tylko. Lata doświadczeń zaowocowały utworzeniem specyficznej mapki, na której zaznaczane są miejsca szczególnie niebezpieczne i ulubione przez drogowych piratów. Wideoradar może pojawić się więc i na drogach gminnych i osiedlowych.
W przypadku przyłapania kierowcy na popełnieniu wykroczenia nie ma on szans na dyskutowanie czy policjanci prawidłowo ocenili jego prędkość lub czy kierowca przeciął (lub nie) podwójną ciągłą linię, wyprzedzał na przejściu dla pieszych itp. - w razie czego może sam, na własne oczy zobaczyć zarejestrowane wykroczenie, które może być wykorzystane nawet w sądzie, jako dowód w sprawie. Dlatego przypominamy wszystkim, by jeździć zgodnie z przepisami, przestrzegać ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym, nie rozmawiać podczas jazdy przez telefon komórkowy, mieć zapięte pasy. Tylko w ten sposób unikniemy „zagrania w filmie”, za które sporo przyjdzie nam zapłacić.
Nadkom. Fiderek ma nadzieję, że wideoradar w znaczący sposób poprawi stan bezpieczeństwa na opoczyńskich drogach. Tym bardziej, że opoczyńscy policjanci mają jeszcze do swojej dyspozycji fotoradar stacjonarny i radary ręczne, które rejestrują co prawda tylko przekroczenia prędkości, ale i tak potrafią skutecznie przyhamować drogowych piratów. Na pewno też poprawi się bezpieczeństwo w chwili, gdy uruchomione zostaną cztery fotoradary na masztach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »