tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 
2 lutego dzieci i młodzież z województwa łódzkiego rozpoczną ferie zimowe. Podobnie jak w latach ubiegłych, policja podjęła działania zmierzające do zapewnienia im bezpiecznego odpoczynku

Opoczyńscy policjanci już rozpoczęli akcję, mimo że do zimowej laby zostało jeszcze trochę czasu. Jeżdżą do szkół z terenu powiatu, gdzie prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu. Spotykają się również z rodzicami podczas wywiadówek i przypominają im, w jaki sposób powinni zatroszczyć się o swoje dzieci podczas wypoczynku.
Działania policjantów prowadzone będą od 2 do 15 lutego, tj. w okresie trwania ferii zimowych. Obejmą przede wszystkim: wspólne patrole ze strażą miejską i leśną, współpracę z innymi instytucjami zajmującymi się organizowaniem wypoczynku dzieciom i młodzieży oraz promowanie w środowiskach młodzieżowych bezpiecznych i właściwych zachowań.
Głównym celem tegorocznej akcji będzie przeciwdziałanie przestępczości wśród dzieci i młodzieży i przeciwdziałanie dostępowi osób nieletnich do wyrobów alkoholowych, tytoniowych czy środków narkotycznych. Policja będzie zwracać również szczególną uwagę na zjawisko prostytucji wśród dzieci oraz problem, jakim jest żebractwo wśród najmłodszych.
Działania dotyczyć będą również bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zadbają o sprawdzenie stanu technicznego autobusów przewożących dzieci oraz będą badać stan trzeźwości kierowców.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (914) z dnia 23 Stycznia 2015r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »