tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam wóz ciągnikowy, tel 668 197 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Okres świąteczny, który już za nami, niestety nie należał do najbezpieczniejszych. W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło do trzech wypadków, nie brakowało również kolizji spowodowanych głównie nadmierną prędkością oraz niezachowaniem podstawowych zasad ruchu drogowego. Niestety, znowu niektórzy kierowcy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Mimo zimowej pory warunki na drogach są dość dobre. Na drogach i chodnikach nie ma śniegu, ani lodu. Niemniej jednak w czasie deszczowych dni należy się spodziewać śliskiej nawierzchni i dostosować prędkość do warunków atmosferycznych.
Pogodna aura sprawiła, że mimo sezonu zimowego na drogach nie brakuje rowerzystów, a nawet motorowerzystów. Niestety wciąż krótkie dnie, a także słabo oświetlone ulice sprawiają, że rowerzyści nie zawsze są na drogach widoczni. Kierowcy muszą więc zachować czujność, rowerzyści zaś powinni zadbać o to, aby było ich widać. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu pojazdów oraz o elementach odblaskowych.
W związku z ładną pogodą na drogach pojawiło się także więcej pieszych ? również po zmroku. W ich przypadku bardzo istotna jest widoczność. Tym bardziej, że piesi bardzo często sami stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, zapominając, że w zderzeniu z pojazdem niemal zawsze doznają obrażeń. Tymczasem piesi często wędrują dowolną stroną drogi (ograniczając sobie widoczność nadjeżdżających z tyłu pojazdów), a czasem, głównie na drogach lokalnych, nawet środkiem jezdni. Niektórzy są też święcie przekonani, że na przejściu dla pieszych mają pierwszeństwo przed samochodami i czasem wchodzą na pasy tuż przed nadjeżdżający pojazd. Pomijając fakt, że takie zachowanie jest wtargnięciem na jezdnię, warto uzmysłowić sobie, że niejednokrotnie w takiej sytuacji auto nie ma możliwości wyhamować. Może się więc okazać, że za dużo ryzykujemy. Czasem lepiej zatrzymać się i poczekać na życzliwych kierowców, których ostatnio jakby przybywa?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »