tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Pożary:
Apele o rozsądek są tak samo skuteczne jak modlitwy o deszcz.
18 kwietnia strażacy gasili trawy i poszycie leśne: * w Opocznie przy ul. Przemysłowej cztery zastępy PSP i OSP na pow. ok. 0,8 ha * w Żarnowie dwa zastępy OSP na pow. około 60 arów * w Opocznie jeden zastęp PSP na pow. ok. 0,1 ha * ponownie w Opocznie jeden zastęp PSP na pow. około 30 arów.
19 kwietnia strażacy gasili trawy: * w Opocznie przy ul. Przemysłowej jeden zastęp PSP na pow. około 5 arów * w Wójcinie (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP na pow. około 5 arów * w Zakrzowie (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP na pow. około 0,1 ha.
20 kwietnia nadal dominujące były pożary traw i poszycia leśnego: * w Brudzewicach (gm. Poświętne) jednego zastęp OSP gasił trawy na pow. około 0,1 ha * w Bielowicach (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 0,4 ha * w Daleszewicach (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP gasił ok. 0,1 ha poszycia leśnego * w Ogonowicach (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP gasiły trawy na pow. około * w Prucheńsku Dużym (gm. Mniszków) pięć zastępów z PSP i OSP gasiło stodołę i pomagało w rozebraniu spalonej konstrukcji.
21 kwietnia, jak w dniach poprzednich, strażacy wyjeżdżali do gaszenia traw i poszycia leśnego: * w Stużnie Kolonii (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP gasiły trawy na pow. około 2 arów * w Karwicach (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP i OSP gasiły około 20 arów suchej trawy i 10 arów młodnika * w Pilichowicach (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP gasił ok. 20 arów suchej trawy * w Opocznie na ul. Świerkowej jeden zastęp PSP gasił śmietnik.
Nie inaczej było 22 kwietnia. Nadal pożary traw i poszycia leśnego: w Ogonowicach (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP gasił trawy na pow. około 0,5 ha * w Sołku (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP i OSP gasiły trawy pow. około 0,5 ha * w Skroninie (gm. Białaczów) cztery zastępy OSP gasiły ok. 1,5 ha palącej się trawy * w Miedznej Murowanej (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP gasił trawy na powierzchni ok. 0,1 ha * w Paradyżu na ul. Koneckiej jeden zastęp OSP gasił śmieci w kontenerze.

Miejscowe zagrożenia:
17 kwietnia: * w Drzewicy na ul. Kolejowej jeden zastęp OSP usuwał skutki kolizji drogowej * w Sitowej (gm. Opoczno) trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce kolizji pociągu z samochodem dostawczym, rozcinały konstrukcje pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz uprzątały torowisko z pozostałości po zdarzeniu. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba, której niezbędnej pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego.
19 kwietnia w Klinach (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP usuwał gałęzie uniemożliwiające dostęp bocianom do gniazda.
20 kwietnia: * w Kamieniu (gm. Sławno) dwa zastępy OSP usuwały nadłamane konary drzew zwisające nad budynkami * w Dzielnej (gm. Opoczno) dwa zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsca zdarzenia drogowego oraz usuwały jego skutki.
21 kietnia: * w Kamieniu (gm. Sławno) jeden zastęp OSP usuwał nadłamane konary drzew zwisające nad budynkiem * w Miedznej Drewnianej (gm. Białaczów) dwa zastępy OSP wypompowywały około 11 m3 wody z zalanej piwnicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »