tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Pożary:
Apele o zdrowy rozsądek nie skutkują. Czy rzeczywiście trzeba tragedii, by przyszło opamiętanie?
9 kwietnia strażacy gasili trawy i poszycie leśne: * w Ostrowiu (gm. Opoczno) jeden zastęp PSAP i jeden OSP na pow. około 0,4 ha * w Mroczkowie Gościnnym jeden zastęp OSP na pow. około 0,2 ha * w Marcinkowie (gm. Żarnów) dwa zastępy OSP na powierzchni ok. 0,1 ha * w Opocznie przy ulicy Westerplatte jeden zastęp PSP na pow. około 0,1 ha * w Klinach (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP na pow. około 0,5 ha * w Kuraszkowie (gm. Białaczów) jeden zastępu PSP na powierzchni ok. 0,7 ha * w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP na pow. około 0,8 ha * w Małkowie (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP na pow. około 0,1 ha * w Parczowie (gm. Białaczów) sześć zastępów z PSP i OSP na pow.1 ha * w Zakościelu (gm. Drzewica) dwa zastępy OSP pow. około 0,1 ha * w Sitowej (gm. Opoczno) cztery zastępy z PSP i OSP na pow. około 1 ha * w Drzewicy jeden zastęp OSP na pow. około 0,1 ha * w Drzewicy jeden zastęp OSP gasił śmieci w kontenerze.
10 kwietnia strażacy gasili trawy i poszycie leśne: * w Zakrzowie (gm. Białaczów) dwa zastępy OSP na powierzchni ok. 0,2 ha * w Bielowicach (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP na powierzchni ok. 0,3 ha * w Brzustowcu (gm. Drzewica) jeden zastęp OSP na pow. około 0,2 ha * w Ogonowicach (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP na pow. około 0,5 ha * w Janowie Karwickim (gm. Opoczno) cztery zastępy z PSP i OSP na pow. około 2 ha * w Niemojowicach (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP na pow. około 0,2 ha * w Opocznie przy ul. Starzyńskiego dwa zastępy z PSP i OSP na powierzchni ok. 0,1 ha * w Daleszewicach (gm. Paradyż) dwa zastępy OSP na pow. około 0,2 ha * w Zarzęcinie (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP na powierzchni ok. 0,1 ha * w Drzewicy jeden zastęp PSP na pow. 0,1 ha * w Małkowie (gm. Żarnów) jeden zastęp z OSP na pow. 0,1 ha * w Kłopotowie (gm. Paradyż) jeden zastęp z OSP na pow. 0,2 ha.
11 kwietnia strażacy gasili trawy i poszycie leśne: * w Skroninie (gm. Białaczów) dwa zastępy z OSP na pow. 0,2 ha * w Parczowie (gm. Białaczów) dwa zastępy z OSP na pow. 0,9 ha * w Unewlu (gm. Sławno) prawdopodobnie w wyniku wypalania śmieci doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na nieużytki rolne a następnie na budynki gospodarcze sąsiedniej posesji. W walce z ogniem uczestniczyła 6 zastępów z PSP i OSP. W wyniku pożaru spaleniu uległy dwie szopy drewniane, kurnik, szczyt budynku mieszkalnego oraz częściowo 6 m2 dachu * w Wincentynowie (gm. Sławno) jeden zastęp OSP na pow. 0,1 ha * trzykrotnie w Kamieniu (gm. Sławno) ? dwa razy po jednym zastępie OSP na pow. 0,2 ha i raz trzy zastępy z PSP i OSP na pow. 0,4 ha * w Ogonowicach (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP na pow. 0,6 ha * w Bratkowie (gm. Sławno) jeden zastęp OSP na pow. 0,3 ha * w Paradyżu dwa zastępy OSP na pow. 0,3 ha * w Topolicach (gm. Żarnów) dwa zastępy OSP na pow. 0,2 ha.
12 kwietnia strażacy gasili pożary traw i poszycia leśnego: * w Błogiem Rządowym (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP na pow. 0,1 ha * w Opocznie przy ul. Jana Pawła II, jeden zastęp PSP na pow. 0,1 ha * w Żarnowie jeden zastęp OSP gasił śmieci w kontenerze * w Sitowej (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP na powierzchni ok. 0,2 ha * w Skórkowicach (gm. Żarnów) jeden zastępu OSP gasił śmieci w kontenerze * w Opocznie przy ul. Skłodowskiej?Curie jeden zastęp PSP na pow. 0,1 ha * w Opocznie przy ulicy Torowej trzy zastępy OSP na powierzchni ok. 2 ha * w Paradyżu dwa zastępy OSP na powierzchni ok. 0,3 ha * w Paradyżu jeden zastęp OSP gasił śmieci w kontenerze * w Sitowej (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP na powierzchni ok. 0,1 ha.

Miejscowe zagrożenia:
9 kwietnia w Mniszkowie jeden zastęp PSP wycinał gałęzie uniemożliwiające bocianom dostęp do gniazda.
10 kwietnia w Kraśnicy (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej i usuwał jej skutki.
12 kwietnia w Zakościelu (gm. Drzewica) trzy zastępy PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, wykonały dostęp do poszkodowanej, której udzieliły pierwszej pomocy przedmedycznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »