tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Pożary:
16 sierpnia w Opocznie na ul. Piotrkowskiej dwa zastępy PP gasiły samochód osobowy.
18 sierpnia: * w Białaczowie jeden zastęp OSP gasił trawę na nieużytkach * w Sylwerynowie (gm. Paradyż) jeden zastęp PSP i trzy OSP gasiły pożar budynku mieszkalnego. 19 sierpnia w Opocznie na ul. Piotrkowskiej jeden zastęp PSP gasił palące się śmieci.
23 sierpnia w Prucheńsku Dużym (gm. Mniszków) dwa zastępy PSP gasiły około 10 arów rżyska.
25 sierpnia w Drzewicy na ul. Szkolnej jeden zastęp OSP gasił stos gałęzi po wycince drzew.

Miejscowe zagrożenia:
16 sierpnia: * w Sołku (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP usuwał z jezdni powalone drzewa * podobne działania prowadził jeden zastęp OSP w Zameczku * w Sołku (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP i OSP zabezpieczały, uszkodzony przez silny wiatr, dach * w Woli Załężnej jeden zastęp OSP usuwał nadłamany konaru drzewa * w Wygnanowie (gm. Opoczno) strażacy z PSP i OSP zabezpieczali uszkodzony dach * w Opocznie na ul. Dworcowej jeden zastęp PSP usuwał z jezdni powalone drzewo * w Opocznie na ul. Wyspiańskiego jeden zastęp PSP wypompowywał wodę z piwnicy * w Zakrzowie (gm. Białaczów) dwa zastępy PSP wypompowywały wodę z piwnic.
17 sierpnia: w Wygnanowie (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z piwnic budynku mieszkalnego * w Różanej dwa zastępy PSP i cztery z OSP wypompowały wodę z niedrożnego rowu oraz zabezpieczały budynki przed zalaniem * w Skroninie (gm. Białaczów) dwukrotnie jeden zastęp OSP wypompowywał wodę piwnic * sześciokrotnie podobne działania prowadziły w Ostrowie (gm. Opoczno) zastępy PSP * w Skroninie czterokrotnie wodę wypompowywał jeden zastęp OSP * w Wygnanowie i Wygnanowie Kolonii (gm. Opoczno) wodę wypompowywały dwa zastępy OSP * w Opocznie na ul. Mokrej dwukrotnie z wodą walczyły jeden zastęp PSP i cztery OSP * w Waglanach podobne działania prowadził jeden zastęp OSP * w Białaczowie dwa zastępy PSP i jeden OSP wycinały drzewo niebezpiecznie pochylone nad jezdnią * w Wygnanowie (gm. Opoczno) wodę z piwnicy wypompowywał jeden zastęp OSP * w Opocznie na ul. Piotrkowskiej, jeden zastęp PSP usuwał gniazda os z garażu * w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) dwa zastępy z OSP i PSP usuwały gniazda szerszeni.
18 sierpnia: * w Nadkolu (gm. Żarnów) dwa zastępy PSP wycinały nadłamane konary zagrażające przechodniom * w Wąglanach (gm. Białaczów) jedeno zastęp OSP wypompowywał wodę pomieszczeń.
19 sierpnia: * w Wąglanach (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP usuwał drzewa powalone na drogę * w Adamowie (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z pomieszczeń * w Węglanach podobne działania prowadził jeden zastęp OSP * w Miedznej Murowanej (gm. Żarnów) strażacy z PSP i OSP oraz specjalistycznej grupy ratownictwa wodno–nurkowego z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Radomska poszukiwali zaginionego mężczyzny. Po prawie 16 godzinach nurkowie odnaleźli poszukiwanego ok. 200 m od brzegu.
20 sierpnia w Wygnanowie (gm. Opoczno) trzy zastępy PSP zabezpieczały uszkodzony dach * w Różanej (gm. Opoczno)jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z zalanych pomieszczeń * podobne działania prowadził jeden zastęp OSP w Adamowie (gm. Opoczno) * w Białaczowie strażacy z PSP i OSP zabezpieczali miejsca zdarzenia drogowego oraz usuwali jego skutki * w Opocznie na ul. św. Bartłomieja, jeden zastęp PSP usuwał gniazdo os z budynku mieszkalnego * w Brzustowcu (gm. Drzewca) jeden zastęp OSP usuwał gniazdo szerszeni z budynku * w Sitowej (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP usuwał powalone drzewa z jezdni.
21 sierpnia w Bronowie (gm. Żarnów) strażacy z PSP i OSP zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego oraz usuwali jego skutki.
22 sierpnia w Stużnie (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce zdarzenia drogowego oraz usuwał jego skutki.
23 sierpnia: * w Stużnie (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP usuwał gniazdo szerszeni * w Białaczowie jeden zastęp PSP pomógł w schwytaniu żmii, która wpełzła do budynku mieszkalnego i ukryła się pomiędzy ścianą a drewnianą boazerią.
24 sierpnia w Giełzowie (gm. Drzewca) jeden zastęp OSP wypompowywał zanieczyszczoną wodę ze studni.
25 sierpnia w Błogiem Rządowym (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP usuwał powalone drzewa.
26 sierpnia w Różannej (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce zdarzenia drogowego.
27 sierpnia: * w Opocznie jeden zastęp PSP usuwał skutki zdarzenia drogowego * w Opocznie na ul. Staromiejskiej jeden zastęp PSP usuwał gniazd os z budynku gospodarczego * w Olimpiowie jeden zastęp OSP usuwał połamane drzewo.
28 sierpnia w Opocznie, na ul. Skłodowskiej–Curie jeden zastęp PSP pomagał policji w otwarciu drzwi budynku mieszkalnego * w Błogiem Rządowym jeden OSP usuwał gniazdo os z budynku mieszkalnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »