tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia:
16 marca: * w Prucheńsku Dużym (gm. Mniszków) jeden zastęp PSP oraz jeden OSP wycinały gałęzie drzew utrudniających dostęp do bocianiego gniazda * w Opocznie ul. Norwida, dwa zastępy PSP zostały wezwane do pomocy w otwarciu mieszkania.
18 marca: w Stoczkach (gm. Mniszków) zastępy z PSP i OSB zabezpieczały miejsce kolizji drogowej i usuwały jej skutki * w Opocznie na ul. Kopernika trzy zastępy PSP pomagały w otwarciu drzwi do mieszkania * w Ogonowicach (gm. Opoczno) zastępy z PSP i OSP usuwały gałęzie utrudniające dostęp bocianom do gniazda.
21 marca w Stoczkach (gm. Mniszków) po jednym zastępie z PSP i OSP zabezpieczały miejsce kolizji drogowej i usuwały jej skutki.

Pożary
O ciągu siedmiu dni, od 16 do 22 marca strażacy z terenu powiatu opoczyńskiego brali udział w kilkudziesięciu akcjach gaszenia traw:
16 marca: * w Ogonowicach (gm. Opoczno) na obszarze ok. 1 ha * w Opocznie na ul. Mikołaja Kopernika na pow. około 0,02 ha * w Drzewicy na ul. Przemysłowej na pow. około 0,9 ha.
17 marca: * w Sitowej (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP i jeden OSP gasiły trawy na pow. około 5 arów na nasypie kolejowym * w Opocznie przy ulicy Partyzantów zastępy z PSP i OSP gasiły trawy na pow. około 40 arów * w Opocznie na ul. Przemysłowej jeden zastęp PSP gasił trawy na pow. około 50 arów * w Drzewicy przy ul. Cmentarnej jeden zastęp OSP gasił około 10 arów trawy * w Opocznie na ul. Partyzantów jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 40 arów * w Żarnowie jeden zastęp PSP i trzy OSP gasiły trawy na pow. około 3 ha * w Opocznie przy ul. Krasickiego jeden zastęp PSP gasił około 5 arów trawy * w Wólce Karwickiej (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 20 arów * w Sobieniu (gm. Białaczów) cztery zastępy OSP gasiły trawy na pow. około 1 ha. * w Opocznie przy ul. Kuligowskiej jeden zastęp PSP gasił około 5 arów traw.
18 marca: * w Drzewicy dwa zastępy OSP gasiły 40 arów trawy * również w Drzewicy na ul. Szkolnej jeden zastęp OSP gasił palącą się trawę * w Skórkowicach (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 20 arów * w Opocznie na ul. Powstańców Wielkopolskich dwa zastępy gasiły 40 arów trawy * w Zameczku (gm. Opoczno) zastępy z PSP i OSP gasiły trawy na pow. około 4 arów * w Opocznie na al. Sportowej jeden zastęp PSP gasił około 5 arów trawy * W Wólkce Karwickiej (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP gasił 20 arów trawy * w Brzuzie (gm. Drzewica) jeden zastęp OSP gasił około 20 arów trawy.
19 marca do pożarów traw doszło w Giełzowie (gm. Gowarczów), Ogonowicach (gm. Opoczno) ? 0,3 ha * w Opocznie, na ul. Powstańców Wielkopolskich, dwukrotnie na ul. Słonecznej oraz na ul. Torowej doszło do pożaru suchych traw na powierzchnia od 20 do 40 arów * w Drzewicy na ul. Stawowej paliła się trawa na pow. około 0,02 ha * w Opocznie na ul. Dworcowej doszło do pożaru pnia drzewa.
20 marca trawy paliły się: * w Idzikowicach (gm. Drzewica) ? 0,05 ha * w Żarnowie ? 0,7 ha * w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) ? 0,05 ha * w Żelazowicach (gm. Białaczów) ? 1 ha * w Ogonowicch (gm. Opoczno) ? 0,03 ha * w Parczówku (gm. Białaczów) ? 0,01 ha.
21 marca: * w Kamieniu (gm. Sławno) ? 0,8 ha * w Opocznie na ulicach Długa, Graniczna i Partyzantów na pow. 0,1 oraz 0,3 ha * w Psarach (gm. Sławno) ? 0,3 ha * w Klewie (gm. Żarnów) ? 0,3 ha * w Parczowie (gm. Białaczów) ? 0,3 ha * w Opocznie na ul. Piotrkowskiej ? 0,3 ha.
22 marca: * w Opocznie na ul. Piotrkowskiej ? 0,1 ha * w Kraszkowie (gm. Opoczno) ? 0,3 ha * w Popławach?Kolonii ? 0,03 ha.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (923) z dnia 27 Marca 2015r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »