tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Pożary
27 maja w Stawowicach (gm. Paradyż) strażacy z jednego zastępu PSP i sześć OSP gasili stodołę i rozbierali spaloną konstrukcję budynku.

Miejscowe zagrożenia
27 maja: * w Marcinkowie (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP usuwał drzewo powalone przez silny wiatr na jezdnię * w Stawowicach (gm. Paradyż) dwa zastępy PSP i dwa OSP zabezpieczały dach na budynku mieszkalnym poprzez przykrycie uszkodzonej części dachu plandeką * w Żarnowie jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce zalania przez deszcz jezdni * w Pilichowicach (gm. Żarnów) jeden zastęp PSP i jeden OSP zabepieczali miejsce, w którym woda z przepełnionych rowów melioracyjnych zalewała drogę * podobne działania prowadzone były w Mariampolu (gm. Paradyż) przez jeden zastęp OSP * w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z przepompowni ścieków * w Januszewicach (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP i jeden OSP wypompowywał wodę ze stropu budynku i przykryły go plandeką.
28 maja: * w Drzewicy na ul. Sportowej, jeden zastęp OSP usuwał nadłamane konary drzewa * w Krasiku (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z piwnicy * w Opocznie na ul. Kuligowskiej doszło do wycieku substancji ropopochodnej z kolektora oczyszczającego wody deszczowe do Wąglanki. Strażacy z czterech zastępów PSP i dwóch OSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wydzielili bezpieczną strefę wokół zbiornika, postawili dwie tamy sorpcyjne (zamykające odpływ z kolektora deszczowego), przeprowadzili neutralizację substancji ropopochodnej, pobrali próbki wody do zbadania. Po wstępnych badaniach w laboratorium WIOŚ w Piotrkowie Tryb. zanieczyszczona woda z kolektora została wypompowana i przepłukane jego wnętrze przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, zabezpieczono również odpływ wody z kanału deszczowego, uniemożliwiając wydostanie się zanieczyszczonej wody w przypadku gwałtownych opadów. Zabezpieczony teren został przekazany przedstawicielowi Urzędu Miejskiego do nadzoru do momentu uzyskania jednoznacznych wyników badań chromatograficznych. Działania prowadzone były również w dniu następnym * w Opocznie na ul. Kopernika dwa zastępy PSP usuwały z budynku wielorodzinnego gniazdo os.
29 maja: * w Feliksowie (gm. Paradyż) jeden zastęp PSP usuwał nadłamane konary drzewa * w Alfonsowie (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP wypompował wodę z piwnicy budynku mieszkalnego * w Krasiku (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z zalanych rowów melioracyjnych * w Wójcinie (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej * w Krasiku (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce zalania drogi krajowej przez wodę opadową * w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP wypompowywał wodę z zalanej piwnicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (882) z dnia 6 Czerwca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »