tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia
10 lutego w Anielinie (gm. Poświętne) na drodze krajowej nr 48 dwa zastępy PSP i jeden OSP usuwały plamę oleju rozlaną na jezdni na długości około 300 m.
12 lutego: * w Strzyżowie (gm. Drzewica) 2 zastępy PSP i jeden OSP skierowane zostały do domu, w którym podejrzewano występowanie tlenku węgla. Przed strażakami na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe oraz policja. W jednym z pomieszczeń odnaleziono ciała dwóch kobiet w wieku 66 i 73 lat. Lekarz stwierdził zgon obu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonanli pomiar na obecność tlenku węgla. Strażacy dodatkowo przewietrzyli budynek oraz przeszukali pozostałe pomieszczenia. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi policja i Prokuratura Rejonowa * w Radzicach Dużych (gm. Drzewica) dwa zastępy strażaków z PSP pomagały usuwać skutki kolizji na drodze powiatowej * w Opocznie na ulicy Sobieskiego dwa zastępy PSP usuwały zadymienie w budynku wielorodzinnym, wykonały pomiary na obecność tlenku węgla oraz wietrzyły pomieszczenie.
14 lutego w Białaczowie na ulicy Świerczewskiego dwa zastępy PSP oraz dwa OSP gasiły pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wygasili palenisko, założyli sita kominowe, zasypali palącą się sadzę piaskiem oraz wykonali pomiary na obecność tlenku węgla.
15 lutego: * w Drzewicy na ulicy Stawowej jeden zastęp OSP usuwał gniazdo szerszeni z poddasza budynku jednorodzinnego * w Opocznie na ulicy Hubala jeden zastęp PSP wykonał pomiary w zadymionym pomieszczeniu, wygasił źle podłączony piec, wydając jednocześnie zakaz użytkowania pieca do chwili skontrolowania przez służby kominiarskie oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Pożary
16 lutego: * w Niemojowicach (gm. Żarnów), jeden zastęp OSP gasił trawy na powierzchni 5 arów * w Kozeninie (gm. Sławno) dwa zastępy OSP oraz jeden z PSP gasiły pożar samochodu ciężarowego. Zniszczeniu uległy dwie opony naczepy, opakowania soków (kartony), nadpaleniu uległa również podłoga naczepy. Straty materialne wyniosły 100 tys. zł, a uratowano mienie o wartości 150 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (867) z dnia 21 Lutego 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »