tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia
2 września: w Bratkowie (gm. Sławno) doszło do wypadku z udziałem szynobusu i samochodu ciężarowego. Cztery zastępy PSP i trzy OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, przepompowały około 200 litrów paliwa ze zbiornika samochodu ciężarowego do zbiornika zastępczego, usunęły plamy rozlanych substancji ropopochodnych z torowiska oraz uprzątnęły pozostałości po wypadku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, którym niezbędnej pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego * w Solcu (gm. Paradyż) miał miejsce wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Dwa zastępy straży – po jednym z PSP i OSP – zabezpieczały miejsce zdarzenia, odłączyły akumulatory, zneutralizowały substancje ropopochodne oraz uprzątnęły jezdnię po wypadku. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego.
3 września: * w Idzikowicach (gm. Drzewica) prawdopodobnie w wyniku silnego wiatru doszło do nadłamania konarów drzewa. Do akcji przystąpiły jeden zastęp PSP i jeden OSP. Strażacy usunęli konary, które uszkodziły przyłącze energetyczne do budynku mieszkalnego * w Marcinkowie (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP usunął gniazdo szerszeni z budynku.
5 września: * na ul. Kossaka dwa zastępy PSP zabezpieczały gniazdo os w ścianie budynku szkoły * w Bukowcu Opoczyńskim doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Dwa zastępy PSP zabezpieczyły miejsca zdarzenia, odłączyły akumulatory, oświetliły teren akcji oraz uprzątnięły z jezdni pozostałości po wypadku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym niezbędnej pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego.

Pożary
3 września w Trzebinie (gm. Drzewica) prawdopodobnie w wyniku przegrzania instalacji elektrycznej doszło do pożaru pomieszczenia mieszkalnego w budynku gospodarczym. Do akcji wkroczyły trzy zastępy PSP i pięć zastępów OSP, które ugasiły pożar oraz przewietrzyły zadymione pomieszczenia. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia mieszkalnego * na ul. Inowłodzkiej prawdopodobnie w wyniku przegrzania instalacji elektrycznej doszło do pożaru osłony lampy oświetleniowej w budynku szkoły. Na miejsce dotarły trzy zastępy PSP, które oddymiły i przewietrzyły pomieszczenia oraz wykonały pomiary stężenia gazów trujących. W wyniku zdarzenia spaliła się lampa oświetleniowa z tworzywa sztucznego.
6 września: * na ul. Przemysłowej – prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia – zapaliły się trawiaste nieużytki. Jeden zastęp PSP ugasił około 2 arów suchej trawy * na ul. Przemysłowej doszło do kolejnego pożaru trawy na nieużytkach. Strażacy gasili ogień na pow. około 20 arów.
7 września: * w Tomaszówku (gm. Sławno) doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Jeden zastęp OSP ugasił około 0,4 ha suchej trawy * również w Sitowej (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP ugasił około 3 arów suchej trawy * następny pożar miał miejsce w Białaczowie na ul. Partyzantów, gdzie dwa zastępy OSP gasiły trawę na pow. około 15 arów * w Kozeninie (gm. Sławno) jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP gasiły trawę na pow. około 5 arów.
8 września w Dąbiu (gm. Żarnów) paliła się trawa oraz las na nieużytkach. Jeden zastęp PSP i cztery zastępy OSP gasiły suchą trawę na pow. około 1,5 ha i 20 arów poszycia leśnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »