tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia
22 kwietnia: * w Opocznie na ul. Westerplatte jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce zdarzenia i usuwał jego skutki * w Prymusowej Woli (gm. Sławno) jeden zastęp PSP i jeden OSP zabezpieczały miejsce wypadku drogowego.
24 kwietnia w Dębie Opoczyńskiej (gm. Poświętne) jeden zastęp OSP wypompował około 15 m3 zanieczyszczonej wody za studni.
26 kwietnia: * w Opocznie na ul. Kopernika, jeden zastępu PSP pomagał policji w otwarciu drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się poszkodowana osoba * w Opocznie na ul. Janasa, dwa zastępy PSP pomagały pracownikom Zakładu Energetycznego w usunięciu drzew podgryzionych przez bobry * w Radoni (gm. Mniszków) jeden zastęp PSP i dwa OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia drogowego.
29 kwietnia w Opocznie na ul. Piotrkowskiej, dwa zastępy PSP zabezpieczały miejsce kolizji drogowej i usuwały jej skutki.
30 kwietnia w Opocznie na ul. Żeromskiego, dwa zastępy PSP zabezpieczały miejsce zdarzenia i przymocowały oderwaną rynnę nad wejściem do szkoły.
2 maja w Drzewicy na ul. Kolejowej, dwa zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce kolizji drogowej, neutralizowały substancje ropopochodne.
3 maja w Zameczku (gm. Opoczno) doszło do zanieczyszczenia cieku wodnego będącego odwodnieniem prywatnych stawów rybnych, w wyniku czego doszło do śnięcia ryb. Strażacy dziewięciu zastępów PSP i dwóch zastępów OSP zabezpieczali miejsce zdarzenia i wykonali trzy tamy (zapory z kostek słomy oraz worków z piaskiem), uniemożliwiające odpływ zanieczyszczonej wody oraz jednej zapory zamykającej dopływ wody rowem melioracyjnym do zanieczyszczonej części cieku. W następnych dniach kontynuowano działania polegające na monitorowaniu sytuacji, sprawdzaniu wydzielonej strefy wokół zanieczyszczonego odcinka cieku, kontrolowaniu prawidłowego ustawienia tam oraz ponownym zbieraniu pojawiających się śniętych ryb na powierzchni wody. Teren pozostaje pod ciągłym nadzorem policji i właściciela do momentu uzyskania jednoznacznych wyników badań chematograficznych prowadzonych nad pobranymi próbkami przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Pożary
22 kwietnia: * w Opocznie na ul. Powstańców Wielkopolskich jeden zastęp PSP gasił około 3 arów suchej trawy * w Opocznie na ul. Zielonej jeden zastępu PSP i jeden OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, ugasiły oraz pomogły w pracach rozbiórkowych spalonej altanki * w Sędowie (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP gasił około 20 arów suchej trawy.
23 kwietnia: * w Brzezinkach (gm. Sławno) trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP gasiły pożar młyna do produkcji mączki wapiennej * w Drzewicy na ul. Szkolnej jeden zastęp OSP gasił około 6 arów suchej trawy.
24 kwietnia w Żarnowie na ul. Cichej, jeden zastęp OSP gasił około 30 arów suchej trawy.
25 kwietnia: * w Opocznie na ul. Kuligowskiej jeden zastęp OSP i jeden PSP gasiły około 3 arów suchej trawy * w Budkowie (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP gasił około 2 arów suchej trawy.
26 kwietnia: * w Opocznie na ul. 17 Stycznia jeden zastęp PSP gasił około 3 arów suchej trawy * w Dębie Opoczyńskiej (gm. Poświętne), jeden zastęp PSP i jeden OSP gasiły około 30 arów suchej trawy * w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP gasiły około 20 arów suchej trawy * w Mroczkowie Dużym (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP gasił około 5 arów suchej trawy * w Radziceach Dużych (gm. Drzewica) jeden zastęp OSP gasił około 2 arów suchej trawy * w Nadolu (gm. Żarnów) trzy zastępy PSP i pięć OSP gasiło stodołę i drewnianą szopę. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa stodoła i szopa, heder kombajnu zbożowego oraz magazynowane płody rolne i materiały budowlane.
28 kwietnia w Opocznie na ul. Partyzantów dwa zastępy PSP gasiły samochód osobowy.
2 maja w Kraszkowie (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP i trzy OSP gasiły stodołę oraz prowadziły prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji budynku.
4 maja w Kruszewcu Kolonii (gm. Opoczno) dwa zastępy z PSP i jeden z OSP zabezpieczały miejsce zapalenia się sadzy w kominie, wygasiły piec i sadze oraz przewietrzyły pomieszczenia kotłowni.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »