tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Pożary
14 stycznia w Opocznie na ul. Piotrkowskiej, prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia wentylatora w piecu c.o. doszło do zadymienia w pomieszczeniu kotłowni budynku handlowo1usługowego. Strażacy z trzech zastępów PSP zabezpieczali miejsce zdarzenia, wygasili piec, przewietrzyli pomieszczenia oraz sprawdzili stężenie tlenku węgla.
19 stycznia w Opocznie na ul. Piotrkowskiej, prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia powstał pożar w hali magazynowej. Pożar gasiło dziewięć zastępów z PSP i OSP. Ponadto strażacy rozebrali ok. 20 m2 pokrycia dachu z blachy trapezowej, oddymili oraz przewietrzyli halę. W wyniku pożaru spaleniu uległy elementy wykończenia sufitu budynku, wyposażenie hali: krzesła, regały, myjka ciśnieniowa, odkurzacz oraz wykaszarka do trawy a także cztery samochody osobowe garażowane w części hali objętej pożarem, uszkodzeniu uległ również przód piątego samochodu osobowego znajdującego się na zewnątrz w pobliżu hali.

Miejscowe zagrożenia
14 stycznia: * w Szadkowicach (gm. Sławno) strażacy z pięciu zastępów PSP i OSP zabezpieczali miejsce kolizji samochodu ciężarowego i szynobusu oraz usuwali skutki zdarzenia * w Drzewicy na ul. Staszica w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, prawdopodobnie w wyniku wykonywania prac porządkowych przez jednego z pracowników doszło do stłuczenia szklanego pojemnika z nieznaną substancją. W wyniku zdarzenia substancja została rozlana w sali lekcyjnej. Strażacy cztery zastępów z PSP i OSP udzielili niezbędnej pomocy medycznej dwóm poszkodowanym osobom poprzez wykonanie tlenoterapii i przekazanie ich przybyłemu zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy dokonali pomiarów miernikiem wielogazowym na obecność niebezpiecznych substancji, przewietrzyli pomieszczenia, dokonali sorpcji rozlanej substancji oraz zebrali pozostałości stłuczonego szkła.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (811) z dnia 25 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »