tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Pożary:
7 stycznia w Opocznie na ul. Partyzantów, strażacy dwóch zastępów PSP zabezpieczali miejsce zdarzenia i usuwali skutki pożaru samochodu ciężarowego, ugaszonego przed przyjazdem straży.
8 stycznia w Mroczkowie Dużym (gm. Opoczno) prawdopodobnie w wyniku nagromadzenia materiałów palnych w zbyt bliskiej odległości od pieca co doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Strażacy z dwóch zastępów zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wygasili piec, dokonali pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych, wynieśli materiały palne oraz oddymili i przewietrzeli pomieszczenia.
11 stycznia: * w Opocznie na ul. Skalnej doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Jeden zastęp PSP zabezpieczył miejsce zdarzenia, wygasił piec c.o., ugasił palące się sadze, oddymił i przewietrzył pomieszczenia * w Opocznie na ul. Granicznej jeden zastęp PSP gasił śmieci w kontenerze.

Miejscowe zagrożenia:
8 stycznia w Wójcinie (gm. Paradyż) strażacy z pięciu zastępów PSP i OSP zabezpieczali miejsce zdarzenia, udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanym osobom oraz usuwali skutki zdarzenia.
9 stycznia: * w Paradyżu trzy zastępy PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, udzieliły niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie oraz uprzątnęły miejsce zdarzenia * w Opocznie na ul. Janasa, prawdopodobnie w wyniku podgryzienia pnia drzewa przez bobry doszło do niebezpiecznego pochylenia się drzewa nad linię energetyczną. Strażacy z jednego zastępu PSP usunęli nadłamane konary * w Wąglanach (gm. Białaczów) dwa zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia drogowego i usuwały jego skutki.
* 14 stycznia w godzinach popołudniowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, prawdopodobnie podczas wykonywania prac porządkowych przez jednego z pracowników doszło do stłuczenia szklanego pojemnika z nieznaną substancją, prawdopodobnie tzw. chromianką, roztworem dichromianu potasu w kwasie siarkowym). W wyniku zdarzenia substancja została rozlana w sali lekcyjnej. Cztery zastępy strażaków z PSP i OSP udzieliły niezbędnej pomocy dwóm poszkodowanym osobom, poprzez wykonanie tlenoterapii i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto wykonane zostały pomiary na obecność niebezpiecznych substancji, przewietrzono pomieszczenia oraz zebrano pozostałości szkła do szczelnego pojemnika.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »