tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Miejscowe zagrożenia
11 grudnia w Sławnie dwa zastępy z PSP i OSP zabepieczały miejsce wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Strażacy odłączyli akumulator i uprzątnęli jezdnię. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta kierująca samochodem osobowym. Niezbędnej pomocy medycznej udzielił jej zespół pogotowia ratunkowego.

14 grudnia na ul. Lipowej w Paradyżu trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce wypadku drogowego. Udzieliły pomocy medycznej trzem poszkodowanym osobom poprzez założenie kołnierza ortopedycznego, tamowania krwotoków, stabilizacji złamań kończyn i wsparcie psychiczne. Uprzątnęły też jezdnię. Poszkodowane osoby zostały przekazane zespołowi pogotowia ratunkowego.

Pożary
11 grudnia * w Petrykozach, prawdodobnie w wyniku celowego podpalenia, doszło do pożaru budynku gospodarczego. Dwa zastępy z PSP i OSP zabezpieczyły miejsce zdarzenia, ugasiły palące się dwie opony, z których jedna znajdowała się na dachu a druga przy wejściu do budynku. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległo pokrycie dachu na budynku * na terenie tej samej posesji, po godzinie od zakończenia wcześniejszych działań, prawdopodobnie również w wyniku celowego podpalenia doszło do pożaru stodoły. Dwa zastępy z PSP i OSP zagasiły dwie opony i wrota budynku stodoły * w Jaworze Kolonii (gm. Mniszków) prawdopodobnie w wyniku przegrzania instalacji elektrycznej doszło do pożaru obory. Pięć zastępów z PSP i OSP zabezpieczyło miejsce zdarzenia, wyprowadziło trzodę chlewną z budynku i ugasiło pożar. Strażacy pracowali też przy rozbiórce spalonych elementów konstrukcji dachu. W wyniku zdarzenia poszkodowany został właściciel obiektu (lekkie oparzenie kolana), któremu niezbędnej pomocy medycznej udzielili strażacy.

12 grudnia na ul. Jana Pawła II w Sławnie, prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia od palników ogrzewających zbiornik z parafiną, doszło do pożaru hali produkcyjnej. Siedem zastępów z PSP i OSP zabezpieczało miejsca zdarzenia, ugasiło palący się dach nad halą produkcyjną i pomieszczeniem ze zbiornikami z parafiną oraz zbiornik z parafiną. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach nad halą produkcyjną oraz dach nad zbiornikami z parafiną, zniszczeniu uległo również ok. 30 ton parafiny.

15 grudnia w Ruszenicach (gm. Żarnów), prawdopodobnie w wyniku zalegających sadzy w kominie, doszło do pożaru w kominie. Dwa zastępy z PSP i OSP zabezpieczyły miejsce zdarzenia, wygasiły piec c.o. i ugasiły palące się sadze.

16 grudnia w Ostrowie (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku przegrzania instalacji elektrycznej, doszło do pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego. Pięć zastępów z PSP i OSP zabezpieczało miejsca zdarzenia, ugasiło pożar oraz oddymiło i przewietrzyo pomieszczenia. W wyniku pożaru spaliła się instalacja elektryczna w kotłowni oraz izolacja cieplna rur c.o.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (806) z dnia 21 Grudnia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »