tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 „Z ortografią za pan brat”

 

14 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O złote pióro dyrektora szkoły podstawowej w Żarnowie” organizowany przez dyrektorkę Marię Grzybowską oraz nauczycielki języka polskiego: Monikę Pisiałek, Barbarę Gołąb i Annę Stańczyk. Do boju o „Złote Pióro” i miano najlepszego znawcy ortografii przystąpili uczniowie szkół podstawowych w Żarnowie, Klewie, Przyłęku, Wójcinie oraz Sokołowie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i doskonałą znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Udowodnili to, pisząc niemal bezbłędnie „Zadań niewiele o tym, że pewien próżniak zmienił się…”
Zwyciężyła uczennica SP w Sokołowie Karolina Juźwik, drugie miejsce zdobył Łukasz Leśniewski z SP w Przyłęku a trzecie Julia Gołąb z SP w Żarnowie. Przyznano również dwa wyróżnienia: Anecie Melce z SP w Wójcinie i Igorowi Perlikowskiemu z SP w Przyłęku. Zwycięzcy konkursu otrzymali pióra, długopisy i książki. Pozostali uczestnicy także zostali obdarowani upominkami.
Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie miłośników trudnej polskiej ortografii i spotkamy się po raz trzeci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »