tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 „Z miłością w sercu”

 
11 kwietnia w kościele parafialnym św. Wojciecha w Kraśnicy uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej uczcili rocznicę śmierci Jana Pawła II

Pięć lat temu wszyscy wstrzymali oddech w oczekiwaniu na wiadomości z Watykanu o Janie Pawle II. Potem były łzy, rozpacz, obietnice, że staniemy się lepsi, wyrozumiali, miłujący bliźnich. Niedziela miłosierdzia bożego to czas na refleksję i powrót do tych chwil i obietnic. O godzinie 19.30 licznie zebrani parafianie mogli wysłuchać słów papieża wypowiedzianych przez niego podczas pielgrzymek do ojczyzny a prezentacja multimedialna pokazała zebranym najważniejsze fakty z życia i pontyfikatu wielkiego rodaka. Przez cały montaż słowno–muzyczny przewijał się wątek miłości, o której papież mówił: Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość wszystko rozwiązała – dlatego uwielbiam tę miłość, gdziekolwiek by przebywała.
Mali artyści złożyli także hołd papieżowi w przepięknie zaśpiewanych utworach, a zebranych skłonili do refleksji, że nie można poprzestać jedynie na podziwianiu i wspominaniu osoby Jana Pawła II, ale czas zacząć wdrażać jego naukę w niezwykle trudnej wędrówce życia każdego z nas. Na zakończenie występu ksiądz Jacek podziękował dzieciom i wszystkim pracownikom szkoły za przygotowanie występu i przepięknej dekoracji. Potem wspólnie modlono się za papieża a także za ofiary katastrofy w Smoleńsku. O godzinie 21.37 uczczono minutą ciszy piątą rocznicę śmierci naszego Karola Wojtyły.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »