tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 „Strzelec” formuje jednostkę w Drzewicy

 
16 lutego został wydany w Warszawie rozkaz organizacyjny brygadiera Krzysztofa Wojewódzkiego o utworzeniu w Drzewicy Jednostki Strzeleckiej Związku Strzeleckiego. Drzewickiemu „Strzelcowi” nadano jednocześnie numer JS 1251. Formowanie jednostki powierzono Radosławowi Smolarkowi

Związek Strzelecki „Strzelec” jest najstarszą formacją tego typu spośród funkcjonujących w Polsce. Odrodził się w 1989 roku z inicjatywy środowisk niepodległościowych, żołnierzy Armii Krajowej i przedwojennych członków Związku Strzeleckiego. Organizacja została zarejestrowana 13 czerwca 1990 roku, a fakt ten stał się przyczynkiem do powstania kolejnych stowarzyszeń i odrodzenia ruchu strzeleckiego w Polsce. ZS „Strzelec” współpracuje innymi formacjami strzeleckimi oraz Ligą Akademicką.
Formowana jednostka w Drzewicy podlega dowództwu w Warszawie, a terytorialnie przynależy do obwodu łódzkiego. Zbiórki strzeleckie odbywać się będą w piątki od godziny 16.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Najbliższa Drzewicy jednostka strzelecka powstała w Przysusze. Tamtejsi strzelcy wywodzą się w większości z Grupy Rekonstrukcji Historycznej.
– Od marca rozpoczynamy nabór do „Strzelca”. Zapraszamy na nasze piątkowe zbiórki i zajęcia ze strzelectwa sportowego. Chętne osoby mogą udać się ze strzelcami do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie 18 i 19 marca będą realizowane szkolenia z zakresu pełnienia służby pomocniczej i zabezpieczania imprez masowych. Szkolenia tego typu przewidziano na potrzeby zbliżającego się Euro 2012 – mówi dowódca Jednostki Strzeleckiej w Drzewicy Radosław Smolarek. – Kolejny blok zajęć poprowadzą ratownicy medyczni, a poświęcony będzie pomocy przedmedycznej. Przewidziane są także szkolenia z zakresu taktyki. Zaproszenie do udziału w zajęciach skierowane jest nie tylko do młodzieży z Drzewicy i jej okolic, lecz także do uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
O działaniach drzewickich strzelców będziemy informować na bieżąco.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »