„Samorządówka” i „Prywatna” najlepsze

Mistrzostwa powiatu w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Przez dwa dni - 8 i 9 grudnia - w hali spĄortowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbywały się przedostatnie w tym roku zawody sportowe zaliczane do punktacji Licealiady. Były to mistrzostwa w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców.
We wtorek rywalizowali chłopcy. Do zawodów zgłoszono pięć drużyn reprezentujących: ZSO, Zespół Szkół Prywatnych, Zespół Szkół Samorządowych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, mecze trwały 2x8 minut. Sędziował Piotr Nasulewicz.
Spotkania stały na dobrym poziomie, a najlepiej prezentowali się chłopcy z Samorządowego LO. Mieli najrówniejszy skład a jednocześnie byli najskuteczniejsi. Jako jedyni nie przegrali żadnego spotkania i zostali mistrzami powiatu.
Sprawę drugiego miejsca rozstrzygnął mecz pomiędzy zespołami „Żeromskiego” i „Prywatnej”. Spotkanie było bardzo twarde i zacięte. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:2 dla ZSPryw. W drugiej nadal mecz był zacięty, lecz ostatecznie jednym koszem wygrała ekipa „Prywatnej”.
Turniej mógł się podobać, jedynym mankamentem była słaba skuteczność, wyłączając wspomnianą drużynę Samorządowego LO.

1. ZSS nr 1	4	8	86:23
2. ZSPryw. 4 7 56:42
3. ZSO 4 6 40:37
4. Drzewica 4 5 41:52
5. ZSP nr 1 4 4 23:83

Skład zespołu Samorządowego LO: Maciej Jakubowski, Piotr Grabski, Kamil Rosłaniec, Paweł Mazur, Krzysztof Haładaj, Jędrzej Pierściński, Bartosz Burzyński, Łukasz Wiktorowicz. Opiekun: Andrzej Mazur.

* * *
W środę mistrzostwa rozgrywały dziewczęta. Do zawodów zgłosiły się tylko cztery drużyny: ZSO, ZSPryw., ZSP nr 1 oraz ZSP w Drzewicy. Grano systemem każdy z każdym, mecze trwały 2x7 minut. Sędziami głównymi byli Grzegorz Januszewski i Dariusz Lewandowski.
W meczach dziewcząt również szwankowała skuteczność. Wyniki nie są oszałamiające, choć na brak emocji nie można było narzekać. W każdym meczu pierwsza połowa kończyła się niskim prowadzeniem jednej z ekip, w drugiej odsłonie jeden lub dwa dobre rzuty przesądzały o zwycięstwie.
Najlepiej zaprezentowała się ekipa „Prywatnej”, która wygrała zawody z kompletem punktów. O ostatecznej kolejności zadecydowały dwa ostatnie spotkania. Drużuna ZSPryw. po ciężkim meczu (pierwsza połowa zakończyła się remisem 8:8) pokonała reprezentację „Ekonomika” 15:8, natomiast „Żeromski” również wysoko wygrał z Drzewicą 16:9.

1. ZSPryw. 3 6 36:18
2. ZSO 3 5 24:17
3. ZSP nr 1 3 4 18:24
4. Drzewica 3 3 20:39

Skład drużyny ZSPryw.: Katarzyna Budzik, Magdalena Dębowska, Anna Grabowska, Izabela Kępska, Paulina Ogórek, Adrian Bugaj, Klementyna Kowalczyk, Dagmara Pietrasik, Ilona Snopek, Anna Suchodolska, Magdalena Rek. Opiekunka: Beata Podlewska.
Głównymi organizatorami mistrzostw byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Lewandowski z ZSO oraz Grzegorz Januszewski z ZSP w Drzewicy.
Na półmetku rywalizacji w ramach Licealiady widać wyraźną przewagę dwóch pierwszych szkół - ZSPryw. i ZSO - nad drużynami zajmującymi miejsca trzecie i czwarte.

6. ZSR Mroczków Gościnny - 10 pkt

W piątek, 18 grudnia na Krytej Pływalni „Opoczyńska Fala” odbędą się mistrzostwa powiatu sztafet pływackich dziewcząt i chłopców. Będą to ostatnie zawody w tym roku kalendarzowym.