tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 „Rocky” już ratuje

 
W niedzielę, 27 września odbyła się uroczystość 40-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewcu. Podczas obchodów przekazano nowy samochód bojowy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie.

Po długim okresie starań i przygotowań zrealizowana została największa tegoroczna inwestycja opoczyńskiej OSP - zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jest to nowoczesny pojazd na podwoziu Mercedesa Benza Atego 1329 AF o mocy silnika 286 KM, napędzie 4x4, wyposażonego w zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów, nowoczesną autopompę oraz działko wodno-pianowe.
Samochód został wykonany i wyposażony w nieodzowny sprzęt przez firmę „Bocar” z Częstochowy. A wyposażenie ma solidnie: autopompę sterowaną elektronicznie również z kabiny kierowcy, agregat prądotwórczy z mechaniczno-pneumatycznym masztem oświetleniowym sterowany z rozdzielni za pomocą pilota, możliwość zwalczania pożarów w zarodku z automatycznym zwijadłem sterowanym pilotem, aparaty oddechowe AUER z najnowszymi czujnikami ruchu zamontowane w przedziale pasażerskim, sprężarkę zamocowaną na stałe w jednej ze skrytek do ładowania butli do aparatów oddechowych, sprzęt łączności, latarki typu EX i zraszacze zamocowane z przodu auta.
Samochód wyposażony jest w sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych, tj. motopompę pływającą Niagara, piły do cięcia drewna Sthil, zestaw pierwszej pomocy PSP R1, nosze ze stabilizatorami, szyny Kramera, zestaw neutralizatorów i sorbentów i oczywiście węże i prądownice oraz całą armaturę wodno-pianową.
Zakup auta zrealizowano dzięki pomocy finansowej Urzędu Miejskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP. Koszt 622 tys. zł. Prezes WFOŚiGW Andrzej Budzyński został ojcem chrzestnym samochodu nazwanego przez strażaków „Rockym”.
Mamy nadzieję, że najnowszy nabytek naszych strażaków oraz ich zaangażowanie w niesienie pomocy innym wzmocni bezpieczeństwo mieszkańców. Wóz brał już udział w kilku akcjach ratowniczych, nie tylko na terenie gminy Opoczno, i spisał się bez zarzutu. Z bliska będzie go można obejrzeć podczas koncertu charytatywnego dla Witka Dacza 24 października obok MDK.
Dodajmy, że oprócz „Rocky’ego” w Kruszewcu oddano do użytku drugi samochód strażacki. Lekki wóz na podwoziu fiata ducato odebrali strażacy z Libiszowa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (640) z dnia 16 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »