tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 „My z niego wszyscy”

 
Tradycją Szkoły Podstawowej w Białaczowie są dni poświęcone patronowi - Adamowi Mickiewiczowi.

Twórczość Mickiewicza, prawdziwie wybitna, nie przeminęła wraz z nadejściem kolejnej epoki, oparła się działaniu czasu i do dziś stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Dlatego też każdego roku uczniowie i nauczyciele starają się inaczej przygotować uroczystość, aby uczcić pamięć patrona. Tegorocznym obchodom przyświecały słowa innego poety Zygmunta Krasińskiego „My z niego wszyscy”.
Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się już w październiku, ponieważ przystąpiono do realizacji projektu o zasięgu ogólnoszkolnym „Adam Mickiewicz naszym patronem”, którego autorką jest nauczycielka języka polskiego Katarzyna Mazurkiewicz.
W ramach tego projektu uczniowie mieli nauczyć się wybranego utworu oraz wziąć udział w konkursie wiedzowym dotyczącym życia i twórczości Mickiewicza. Starsi uczniowie mieli dodatkowo przygotować albumy dotyczące życia i twórczości poety oraz przygotować drzewo genealogiczne rodziny Mickiewicza. Wszystkie wytwory uczniowskie zostały zaprezentowane podczas obchodów w dniu 8 grudnia.
Ukoronowaniem uroczystości było wręczenie nagród najlepszym w konkursie wiedzy o patronie. W kategorii uczniów klas I-III najlepszym okazał się Kamil Gorzałczyński z klasy IIIb, natomiast w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło uczennicy klasy IV Ewelinie Natkańskiej.
Na zakończenie dyrektorka szkoły Anna Kałuża podkreśliła, że dzięki takim uroczystościom uczniowie są zachęcani do poznawania twórczości Mickiewicza, do odkrywania siebie, swoich zdolności. Młody człowiek jest motywowany do szukania swoich pasji i miejsca w społeczeństwie, aby był dumny z siebie tak, jak dziś dumny jest z patrona swojej szkoły.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (649) z dnia 18 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »