tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 „Góra grosza” w Dębie

 

W piątek, 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Dębie zakończono trwającą od 23 listopada ogólnopolską akcję „Góra grosza” zorganizowaną przez stowarzyszenie „Nasz Dom”. W akcji, odbywającej się pod patronatem MEN, wzięli udział wszyscy uczniowie, nawet dzieci z oddziału przedszkolnego. Każda klasa zbierała nominały do przygotowanych wcześniej puszek.
Łącznie zebrano 16.301 monet o nominałach: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł i 2 zł. Wartość pieniężna wyniosła 419,94 zł. W rywalizacji międzyklasowej zwyciężyli uczniowie klasy pierwszej. Pierwszaki już na starcie swojej szkolnej drogi udowodniły, że mają czułe i otwarte serca dla potrzebujących.
Oprócz głównego celu, jakim jest poprawa losu wielu dzieci, akcja sprawiła, że uczniowie uczyli się oszczędności i gospodarności, a także mądrego wydawania pieniędzy. Dzieci doszły do wniosku, że jeden grosz znaczy niewiele, ale góra groszy może mieć potężną siłę i pomóc wielu potrzebującym.
Uczniowie są przekonani, że akcja ta wpisała się w kalendarz szkolny, a za rok jej wynik będzie jeszcze lepszy. Propagatorem i koordynatorem akcji w szkole była nauczycielka Kamila Deka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »