tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 „Ekonomik” nie odpuszcza

 
Rejonowe mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowymNajlepsze drużyny mistrzostw, opiekunowie i organizatorzy


Nadal trwa doskonała passa drużyn Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. To, że reprezentują wysoki poziom sportowy, pokazały już w zawodach powiatowych, gdzie sięgnęły po dwa pierwsze miejsca. Mało kto jednak przypuszczał, że podwójny sukces powtórzą na szczeblu rejonu.
Mistrzostwa rejonu zostały rozegrane w środę, 3 lutego w hali opoczyńskiego ZSO. Zawody przygotowali i zorganizowali nauczyciele z „Żeromskiego” - Izabela Jaciubek i Dariusz Lewandowski.
Do mistrzostw zgłosiły się cztery drużyny dziewcząt reprezentujące: ZSP nr 1 w Opocznie, ZSP w Drzewicy oraz ZSP nr 1 i ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. Tyle samo było zespołów chłopców: ZSO i ZSP nr 1 z Opoczna a także ZSP nr 1 i ZSP nr 2 z Tomaszowa. Rozgrywki prowadzono systemem każdy z każdym do trzech punktów.
W obu kategoriach rywalizacja okazała się niezwykle zacięta. W grupie dziewcząt trzy drużyny uzyskały po tyle samo zwycięstw i punktów. O awansie i ostatecznej klasyfikacji zadecydowała więc różnica setów. Tu najlepszy bilans zanotowały dziewczęta z „Ekonomika”, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w turnieju.
U chłopców zdecydowanie najpewniej grającą drużyną była ekipa ZSP nr 1. Po wygraniu dwóch pierwszych meczów zapewniła sobie awans do finałów wojewódzkich. Szanse do końca miała jeszcze reprezentacja „Żeromskiego”, jednak w meczu o wszystko uległa zespołowi z Tomaszowa 2:3 i zajęła trzecia lokatę, nie dającą awansu do dalszego etapu zawodów.
Tak więc kolejny dublet dla drużyn „Ekonomika”, które 11 lutego w Łodzi zagrają w finałach województwa. Trzymamy kciuki i liczymy, że przy tak dobrej dyspozycji są szanse na podium.

Końcowa klasyfikacja zawodów
Kategoria dziewcząt:
1. ZSP nr 1 w Opocznie
2. ZSP nr 6 w Tomaszowie
3. ZSP nr 1 Tomaszowie
4. ZSP w Drzewicy

Kategoria chłopców:
1. ZSP nr 1 w Opocznie
2. ZSP nr 1 w Tomaszowie
3. ZSO w Opocznie
4. ZSP nr 2 w Tomaszowie

Składy drużyn ZSP nr 1
Dziewczęta: Małgorzata Wujek, Ilona Nowak, Wioleta Nita, opiekunka Jolanta Pawlak.
Chłopcy: Mateusz Szymański, Kamil Stępień i Rafał Dulnikiewicz, opiekun Robert Szulc.
Przypominamy, że dobiega końca rywalizacja o puchar starosty w ramach Licealiady. W walce o czołowe trzy miejsca liczą się już tylko ZSO, ZSPryw. i coraz lepsza w końcówce ZSP nr 1. Każda wygrana w turniejach piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz piłki nożnej dziewcząt przybliży do sukcesu. Z tego, co widać, każda ze szkół będzie walczyć do końca.
Aktualna klasyfikacja licealiady:
1. ZSO - 322 pkt
2. ZSPryw. - 295 pkt
3. ZSP nr 1 - 239 pkt
4. ZSP Drzewica - 160 pkt
5. ZSS nr 1 - 143 pkt
6. ZSR Mroczków - 40 pkt
7. ZSZ Żarnów - 22 pkt
8. ZSS Prymusowa Wola - 2 pkt


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »