tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 „Żeromski” najlepszy w siatkę

 
Finał Ligi Piłki Siatkowej szkół ponadgimnazjalnychNajlepsze drużyny ligi


W poniedziałek, 21 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozegrano ostatnie mecze Ligi Piłki Siatkowej szkół ponadgimnazjalnych. Rozgrywki organizował nauczyciel wf. Dariusz Lewandowski, któremu pomagał Grzegorz Januszewski z ZSP w Drzewicy. Patronat nad imprezą sprawował burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski.
W ostatniej kolejce odbyły się dwa mecze: Drzewica - ZSS nr 1 oraz ZSO (I) - ZSP nr 1. Wiadomo było, że „Żeromski” wraz z Drzewicą walczą o pierwsze miejsce w lidze a ekonomik i Samorządowe LO liczą na trzecią pozycję. Aby myśleć o mistrzostwie chłopcy z Drzewicy musieli wygrać 2:0 i czekać na wynik drugiego spotkania licząc na potknięcie „Żeromskiego”.
W trakcie spotkania Drzewica - SLO emocje w obu setach sięgały zenitu. Zawodnicy z „jedynki” bardzo wysoko postawili poprzeczkę. Niektórzy kibice sądzili, że Samorządówka nawet wygra, jednak końcówki obu setów należały do zespołu z Drzewicy. Na boisku rządził bezapelacyjnie najlepszy tego dnia zawodnik ZSP Michał Ciesielski, który zadecydował o wygranej swojego zespołu 2:0 (w setach 25:21, 25:21).
Trener z Drzewicy wiedział, że teraz wszystko w rękach ekonomika i postawy „Żeromskiego”, któremu zwycięstwo w meczu 2:1 dawało tylko drugie miejsce. Drużyna ZSO przystąpiła do spotkania bardzo zmotywowana, jednocześnie zdając sobie sprawę, że musi wygrać 2:0. Presja była więc ogromna.
Początek pierwszej partii zapowiadał szybkie zakończenie seta. Doskonała gra „Żeromskiego” wyprowadziła go na prowadzenie aż 9:1. Wtedy, jak to zwykle bywa, przyszło rozluźnienie i chłopcy z ekonomika zaczęli zmniejszać straty a nawet doprowadzili do remisu 14:14. Po krótkiej przerwie ZSO ruszył ponownie do ataku i uzyskał 5-punktową przewagę. Już do końca seta kontrolował wynik i wygrał 25:21.
W drugiej partii, pomimo dobrego przyjęcia i wystawy, drużynie „Żeromskiego” brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji. W efekcie „Ekonomik” wyszedł na 3-punktowe prowadzenie, jednak spokój i konsekwencja w grze chłopców z ZSO oraz bardzo dobry blok pozwoliły im ponownie wyjść na prowadzenie. Przy stanie 23:19 „Żeroma” faworyci popełnili jeszcze kilka błędów, lecz wytrzymali presję i wygrali całe spotkanie 2:0 (w setach 25:21, 25:22). Dzięki temu zwyciężyli w całej lidze. Wygrana „Żeromskiego” przyniosła korzyść drużynie z ZSS nr 1, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce.
Mecze kończące rozgrywki odbywały się we wspaniałej atmosferze i dopingu jak zwykle wypełnionej po brzegi hali. Na trybunach zasiadła młodzież z ZSO oraz uczniowie z Drzewicy, którzy przyjechali dopingować swoich kolegów. Organizacja ligi stała na wysokim poziomie, równie wysoki był poziom sportowy - żadna z drużyn nie poddała się bez walki, o czym może świadczyć końcowa tabela.
Tabela
(po nazwie drużyny: ilość meczów, liczba punktów, stosunek setów i małych punktów)
1. ZSO (I) 8 14 13:5 410:325 (+85)
2. Drzewica 8 14 13:5 401:362 (+39)
3. ZSS nr 1 8 12 9:12 423:422 (+1)
4. ZSP nr 1 8 11 9:11 406:416 (-10)
5. ZSO (II) 8 9 4:15 359:442 (-83)
Skład ZSO (I) „Żeromski”: Rafał Kaczmarczyk, Mateusz Piekarski, Bartłomiej Piekarski, Rafał Natkański, Michał Jóźwik, Krzysztof Paduch, Marcin Zięba; trener Dariusz Lewandowski.
Skład ZSP w Drzewicy: Michał Ciesielski, Adam Domarski, Łukasz Oracz, Michał Gmaj, Rafał Pielas, Marcin Szczepańczyk oraz Krzysztof Zbroszczyk, trener Grzegorz Januszewski.
Skład Samorządowego LO: Łukasz Deka, Kornel Nowak, Adam Krzysztofik, Bartek Olejnik, Przemysław Wojtarek, Kamil Rosłaniec, Łukasz Wielgus, Jędrzej Pierściński.
Uroczystego zakończenia ligi dokonał wiceburmistrz Opoczna Jarosław Wiktorowicz, który pogratulował wszystkim drużynom udziału, wspaniałej sportowej rywalizacji a jednocześnie wraz z dyrektorką ZSO Małgorzatą Mróz-Dudą wręczył trzem najlepszym drużynom medale i nagrody.
Dariusz Lewandowski już teraz zaprasza do udziału w Lidze Piłki Nożnej szkół ponadgimnazjalnych, która rozpocznie się w połowie stycznia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »