tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 „Żeromski” górą

 
Mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnychDwie najlepsze drużyny mistrzostw


W czwartek, 28 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych tj.: ZSO, ZSP nr 1, ZSS nr 1, ZSPryw., ZSR w Mroczkowie Gościnnym, ZSS w Prymusowej Woli, ZSP w Drzewicy i ZSS w Żarnowie.
Po weryfikacji zespoły podzielono na dwie grupy. Rozstawione były drużyny ZSP nr1 i ZSPryw., które w ubiegłym roku wywalczyły dwa pierwsze miejsca. W grupie A obok ZSPryw. zagrały Drzewica, Mroczków Gościnnym i Prymusowa Wola. Do grupy B razem z ZSP nr 1 trafiły ZSS nr 1, ZSO i Żarnów. W grupach grano systemem każdy z każdym. Do gier półfinałowych awans uzyskiwały po dwa najlepsze zespoły.
Wydawać się mogło, że w grupie A pewny awans uzyskają „Prywatna” i Drzewica, jednak obok ekipy ZSPryw. bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z Mroczkowa. Nie przegrali żadnego spotkania wygrywając z Drzewicą 1:0 oraz z Prymusową Wolą 3:0. Z „Prywatną” zremisowali 0:0 i w grupie zajęli drugie miejsce.
W grupie B mecze były bardziej zacięte. Tu losy awansu ważyły się do ostatniego spotkania. W pierwszym meczu pomiędzy SLO a ZSP nr 1 skuteczniej zagrał ekonomik i odniósł zwycięstwo 3:1. W drugim ważnym spotkaniu, w którym zmierzyły się drużyny „Żeromskiego” i ekonomika, padł bezbramkowy remis 0:0. Wszystkie te trzy drużyny wygrały z niżej notowanym zespołem z ZSZ, który jednak pokazał charakter. Awans do półfinałów uzależniony był od meczu SLO - ZSO. Lepsi okazali się chłopcy z „Żeromskiego” wygrywając 2:0.
Zestaw par półfinałowych był następujący: ZSP nr 1 - ZSR Mroczków oraz ZSPryw. - ZSO. Oba mecze stały na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało pięknych strzałów i parad bramkarskich.
W pierwszym półfinale ekonomik wygrał z Mroczkowiem 1:0 po udanym strzale Arkadiusza Lenarta, a „Żeromski” wygrał z „Prywatną” również 1:0. Bramkę na wagę awansu w ostatnich 10 sekundach strzelił Piotr Kołodziejczyk.
Mecze finałowe to istny horror. W spotkaniu o trzecie miejsce zespół z Mroczkowa postawił bardzo wysoko poprzeczkę drużynie, która miała zdobyć mistrzostwo. Po wyrównanej walce uległ jednak Prywatnej 0:1 zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
Finał między ekonomikiem a „Żeromskim” to nieprawdopodobne emocje. Z jednej i drugiej strony trwały huraganowe ataki jednak doskonale spisywali się bramkarze. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Po krótkiej przerwie nastąpiła 3-minutowa dogrywka, w której i ekonomik i „Żeromski” miały swoje szanse na zwycięstwo. Bramki nadal były jednak jak zaczarowane. O wszystkim zadecydowały więc karne. Ich wykonawcy strzelali perfekcyjnie a bramkarze dawali z siebie wszystko. Ostatecznie po 14 rzutach karnych lepsi okazali się chłopcy z „Żeromskiego” wygrywając ostatecznie 5:4 i to właśnie oni 5 lutego w Tomaszowie Mazowieckim będą reprezentowali nasz powiat w zawodach rejonowych.
Ostateczna kolejność turnieju: 1. ZSO, 2. ZSP nr 1, 3. ZSPryw., 4. ZSR, 5. Drzewica, 6. ZSS nr 1, 7. Prymusowa Wola, 8. Żarnów
Skład drużyny ZSO: Mateusz Piekarski, Piotr Kołodziejczyk, Michał Wujek, Wojciech Świątek, Piotr Bajerowski, Mateusz Stępień, Michał Wójcik, Jacek Cieślikiewicz, Dawid Kubiszewski, Arkadiusz Młynarczyk. Opiekun: Hubert Niewadzi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »