tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 65. rocznica

 
8 maja minęło 65 lat od zakończenia II wojny światowej

W piątek, 7 maja na placu Zamkowym odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające zakończenie najkrwawszego konfliktu zbrojnego w historii XX wieku. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, kombatanci, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych oraz dzieci i młodzież szkolna.
Punktualnie o godzinie 12.00 zawyły syreny. Następnie, po wysłuchaniu hymnu państwowego, głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej, Zdzisław Wojciechowski, który przybliżył wydarzenia z 1945 roku. W swoim wystąpieniu podkreślał, że choć z chwilą zwycięstwa nad faszyzmem jeden reżim został w Polsce zastąpiony drugim, pamięć i wdzięczność za męstwo i poświęcenie należą się wszystkim tym, którzy walczyli na frontach II wojny światowej.
W trakcie uroczystości obecnym kombatantom wręczono dyplomy uznania. Następnie delegacje zapaliły znicze i złożyły wiązanki pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy obchodów zwiedzili ekspozycje w Muzeum Regionalnym, gdzie władze gminy spotkały się z kombatantami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »