tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 4 mln zł dla straży pożarnej

 
Czterem gminom z naszego powiatu przyznano dofinansowanie do zakupu wozów strażackich w ramach działania „Zagrożenia środowiska” RPOWŁ na lata 2007-2013

Wszystkie projekty z naszego powiatu, które pozytywnie przeszły ocenę formalną i merytoryczną, zostaną dofinansowane ze środków unijnych. W sumie w ramach drugiego naboru dla działania „Zagrożenia środowiska” RPO do samorządów naszego powiatu trafią 4 mln zł.
Projekty Opoczna, Białaczowa, Drzewicy i Mniszkowa zostały bardzo wysoko ocenione, wszystkie znalazły się w pierwszej szóstce pośród 39 projektów z całego województwa. Dla Opoczna będzie prawie 1,5 mln złotych na zakup dwóch ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych a także specjalistycznego sprzętu do monitorowania zagrożeń środowiska i ostrzegania. Nowe pojazdy ratownicze będą stacjonowały w OSP w Dzielnej i Wygnanowie.
Białaczów otrzyma 560 tys. zł na zakup samochodu dla OSP w Petrykozach. Drzewica otrzyma ponad 600 tys. na podobny cel. Największe dofinansowanie otrzyma Mniszków - 1,6 mln złotych na modernizację taboru OSP w gminie.
Do dofinansowania zakwalifikowano 39 projektów z całego województwa. Ich łączna wartość przekroczyła 50 mln zł. Dofinansowanie tych projektów pochłonie 42,5 mln zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (653) z dnia 22 Stycznia 2010r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »