tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 22 września - Dniem Ziemi Żarnowskiej

 

Klub Aktywnego Seniora działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie został jednym z nielicznych laureatów konkursu zorganizowanego przez Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich pod hasłem ?Akademia Integracji Społecznej?. Projektowi złożonemu przez seniorów przyznano tytuł ?Dobrej Praktyki?. Jest to wyróżnienie za konkretne działania, dzięki którym w życiu lokalnej społeczności dokonała się znacząca zmiana na lepsze. Zmobilizowano dużą grupę starszych ludzi do aktywnego życia. Nastąpiła większa spójność między mieszkańcami naszego regionu. Dzięki swej aktywności zapomnieli o problemach życiowych wieku starczego, nabrali pewności siebie, stali się młodsi duchem, mocno zaangażowali się w życie społeczne. Wraz z wyróżnieniem przyznano środki finansowe, które umożliwią kontynuację i upowszechnianie działalności klubu na terenie gminy i w regionie.
Zgłoszony do konkursu projekt zatytułowany ?Aktywni w każdym wieku? przewiduje m.in. 22 września Dniem Ziemi Żarnowskiej. Na tę uroczystość zostaną zaproszeni goście z ościennych gmin, którzy będą mieli możliwość poznać bliżej uroki i bogactwa naszej gminy.
Zgodnie z naszą dotychczasową działalnością będziemy kontynuować spotkania z ciekawymi ludźmi regionu. Jedną z nich będzie pochodząca z naszej gminy poetka Irena Plucińska, która wydaje drugi tomik poezji zatytułowany ?Obudzone szepty? a w Żarnowie odbędzie się promocja tej książki.
Klub Aktywnego Seniora planuje również wyjazd do kina na film ?Bitwa Warszawska. 1920?. w reż. Jerzego Hoffmana, połączony ze zwiedzaniem Piotrkowa Trybunalskiego.
Organizatorzy


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »