tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 15 milionów na rozbudowę starostwa

 


17 listopada władze powiatu poinformowały o rozstrzygnięciu, ogłoszonego w połowie września przetargu na rozbudowę i przebudowę budynku starostwa. Zadanie będzie kosztować 15.383.755 zł i bez wątpienia będzie to największa inwestycja powiatu w najbliższym okresie. Przetarg wygrało CZPBP "Przemysłówka" z Częstochowy, która na realizację prac ma 32 miesiące, do sierpnia 2017 roku.
W ramach inwestycji wykonane będą rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku wraz z wewnętrznymi instalacjami, przyłącza, zjazdy z dróg publicznych, wewnętrzne drogi komunikacyjne z chodnikami i miejscami postojowymi, oświetlenie zewnętrzne oraz obiekty małej architektury. Usunięta zostanie też kolizja linii energetycznej z oświetleniową z drogą do miejsc parkingowych.
Po rozbudowie główne wejście do budynku zostanie przeniesione do nowej części, ale obecne zostanie zachowane. Powstanie trzykondygnacyjny podpiwniczony budynek. Jego bryłę przecinać będą niższe fragmenty budynku przeznaczone do komunikacji. Rozbudowywana część utworzy literę "L", a jej szklane fasady mają wprowadzić do budynku światło. W nowej części znajdą się biura, pokoje socjalne, sala konferencyjna dla więcej niż 50 osób, archiwa, węzły sanitarne i punkty obsługi klienta. Dla pracowników powstanie parking wewnętrzny, a dla interesantów ? nowy parking w północnej części terenu. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (907) z dnia 28 Listopada 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »