tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 10 razy podium w stolicy!

 
W niedzielę, 16 września zawodnicy Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno oraz LKK LUKS Sławno wystartowali w finale Pucharu Mazowsza MTB XC, który rozegrano w Warszawie-WesołejTomasz Budziński odniósł kolejne zwycięstwo w sezoniePoczątkowo nasza ekipa miała w planie udział w zawodach w Tarnowie, ale ostatecznie skorzystała z zaproszenia organizatorów i wybrała start w stolicy. Ściganie rozpoczęło się od wyścigów najmłodszych.
W kategorii żaków pewnie zwyciężył Arkadiusz Wach. Wśród żaczek na drugim miejscu finiszowała Izabela Ksyta. Jako trzecia na mecie zameldowała się Agnieszka Szpocińska, a na siódmym miejscu do mety dotarła Patrycja Chałbińska.
W wyścigu młodzików najlepszy był Tomasz Budziński natomiast jego brat Marcin, który powraca do ścigania po poważnej kontuzji, finiszował na siódmym miejscu.
Emilia Jędrzejczyk była nasza jedyną reprezentantką w wyścigu młodziczek. Od startu jechała jako druga, ale upadek na trasie spowodował, że spadła na dalsze miejsce i musiała odrabiać dystans stracony do rywalek. Ostatecznie zawodniczka LKK LUKS Sławno finiszowała trzecia.
Po zmaganiach młodzików na trasę wyścigu wyruszyli juniorzy młodsi, a wśród nich aktualny mistrz Polski Marceli Bogusławski. Od lipca, kiedy to zdobył tytuł mistrza Polski, nasz kolarz zwyciężał we wszystkich startach. Niedzielnym wyścigiem przedłużył dobrą passę i ponownie przyjechał na metę pierwszy.
Doskonale zaprezentował się również Kamil Wróbel z LKK LUKS Sławno, który finiszował jako drugi. Na piątym miejscu zmagania zakończył Michał Kalinowski.
W wyścigu elity kobiet do grona faworytek zaliczano ścigającą się w kategorii młodzieżowej Martę Turoboś. Nasza zawodniczka od samego startu podyktowała bardzo mocne tempo i żadna z rywalek nie była w stanie go utrzymać. Reprezentantka Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo, pokonując drugą na mecie Dorotę Warczyk o blisko cztery minuty.
Dość pechowy przebieg miał wyścig juniorów. Tuż po starcie Mateusz Laszczyk (Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno) uczestniczył w kraksie i stracił kilkadziesiąt cennych sekund. Drugi z naszych zawodników, Maksymilian Jędrzejczyk, widząc pech Mateusza postanowił powstrzymać się od ataku na pierwszą pozycję, co umożliwiło klubowemu koledze dołączyć do czoła wyścigu. Gdy obaj jechali w czołówce do ataku ruszył Maks, który w ekspresowym tempie uzyskał wydawałoby się bezpieczną przewagę nad rywalami. Niestety, na dwa okrążenia do końca reprezentant Polski przebił tylne koło i w trakcie wymiany w boksie technicznym został wyprzedzony przez trzech rywali. Dodatkowo koło otrzymane w strefie serwisowej nie pasowało do roweru, w wyniku czego dość mocno ?trzymał? tylny hamulec.
Podczas gdy Maksymilian został już wykluczony z walki o podium, honoru drużyny bronił dość mocno zmęczony pościgiem za czołówką Mateusz. Mimo szczerych chęci i olbrzymiego zaangażowania nie udało się pokonać pierwszego na mecie Adriana Kucharka z zawodowej grupy 4F-E-vive Racing Team. Gdyby nie pech naszych zawodników, ich rezultaty byłyby nieco lepsze, ale drugie i czwarte miejsce również bardzo cieszą.
Młodzieżowiec Szymon Białas wystartował w zmaganiach elity mężczyzn. Tuż po starcie utworzyła się pięcioosobowa grupka, w której nie zabrakło naszego reprezentanta. W miarę upływu czasu czołówka topniała. W połowie dystansu na czele znajdowała się już trójka zawodników, w tym Szymon oraz dwóch reprezentantów gospodarzy, Paweł Król i Maciej Jeziorski. Białas musiał odpierać ataki rywali, którzy na przemian wyrywali się do przodu. Na ostatnim okrążeniu tempa nie wytrzymał Maciek, a Paweł z Szymonem walkę o zwycięstwo rozegrali na ostatnich metrach. Ostatecznie o przysłowiowy błysk szprychy lepszy był zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który - lepiej znając trasę - obrał bardziej optymalny tor jazdy i zdołał pokonać zawodnika ze Sławna.
Występ naszych kolarzy odbył się w ramach realizacji zadania publicznego ?Popularyzacja jazdy na rowerze jako zdrowego trybu zycia wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Sławno pod hasłem Szukamy kolarskich talentów.
W najbliższą sobotę naszą ekipę będzie można spotkać na trasie Piotrkowskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, na który zapraszają organizatorzy na czele z posłanką Elżbietą Radziszewską. Rodzinna atmosfera oraz możliwość spotkania z kibicami powoduje, że w Piotrkowie kolarze ze Sławna pojawiają się corocznie.
Natomiast w niedzielę kolarze będą rywalizować w finałowej edycji Pucharu Szlaku Solnego MTB, który zostanie rozegrany w Sękowej kolo Gorlic.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »