tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam owies, bardzo ładny, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 100 milionów na żłobki

 


Dokładnie 101 mln złotych przeznaczy w tym roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na budowę i utrzymanie miejsc opieki dla najmłodszych dzieci. O środki z programu Maluch 2014 mogą starać się gminy, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Wnioski można składać do 19 marca i do 2 kwietnia.
W tym roku rządowy program "Maluch" będzie realizowany w jednej edycji, podzielonej na trzy moduły. Moduł pierwszy dotyczy tworzenia nowych miejsc opieki nad najmłodszymi, a drugi i trzeci ? utrzymania już istniejących. Dwa pierwsze skierowane są do gmin, trzeci do osób fizycznych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych. W przypadku modułu drugiego oferty można składać tylko do 19 marca, w przypadku pierwszego i trzeciego ? do 2 kwietnia.
Dzięki zmianom w ustawie żłobkowej w tegorocznej edycji o wsparcie mogą ubiegać się nie tylko gminy, ale również osoby fizyczne, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe. Zwiększa się także wysokość dotacji ? beneficjenci mogą liczyć nawet na 80% kosztów projektu (do tej pory samorządy mogły pozyskać 50% kosztów inwestycji). Dotację trzeba wykorzystać w 2014 roku.
Oferty można składać zarówno w formie pisemnej, jak i elektronicznej, także za pośrednictwem platformy ePUAP. Szczegółowe zasady konkursu dostępne są na internetowej stronie ministerstwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (870) z dnia 14 Marca 2014r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »