tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 "Żeromskie" asy w rękawie

 
30 marca w LO odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Grono pedagogiczne oraz uczniowie szkoły odpowiadali na pytania gimnazjalistów, zainteresowanych nauką w "Żeromskim" oraz rozwiewali wszelkie wątpliwości dotyczące szkoły

W hollu zorganizowano punkt informacyjny, w którym interesanci mogli otrzymać ulotkę zawierającą najistotniejsze dane o zwiedzanym liceum oraz wskazówki, dotyczące tego, jak swobodnie poruszać się po szkole. Gimnazjaliści byli łączeni przez starszych kolegów w grupy wycieczkowe, w celu wspólnego zwiedzenia szkoły. Gimnazjalistów z entuzjazmem powitała dyrektorka placówki, Małgorzata Mróz?Duda. Przedstawiła prezentację multimedialną, dotyczącą szczególnych osiągnięć uczniów, uczęszczających do ?Żeromskiego? obecnie lub nie tak dawno. Wielu z nich jest stypendystami marszałka województwa łódzkiego i prezesa Rady Ministrów, niektórzy otrzymali także stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe. Słuchaczom zaimponowała informacja o bardzo wysokiej średniej ocen w szkole, która wynosi 4,1. W ubiegłym roku uczyło się 687 uczniów, z czego 156 uzyskało klasyfikację z wyróżnieniem, a średnią ocen powyżej 5,0 uzyskało 68 uczniów.
Kolejna kwestią, która przyciąga tak wielu uczniów do LO jest stuprocentowa zdawalność egzaminu maturalnego. Gimnazjaliści, chcący rozpocząć edukację w tej placówce, mogą wybierać klasy spośród trzech kierunków: humanistycznego, politechnicznego i ekonomicznego oraz medycznego i przyrodniczego.
Dyrektorka opowiadała zainteresowanym także o tradycji szkoły i jej perspektywach na przyszłość. Zachęcała ich do wkroczenia w mury szkoły, gwarantując możliwość udziału w warsztatach teatralnych, dziennikarskich, prawniczych, muzycznych, licznych kołach zainteresowań oraz konkursach i olimpiadach. Zaznaczyła, że na nowych uczniów czekają kompetentni, ale przede wszystkim wymagający nauczyciele, którzy pomogą im w realizacji planów i marzeń.
Zwiedzający mieli także okazję uczestniczyć w ciekawym bloku artystycznym, przygotowanym specjalnie z okazji Dnia Otwartego przez uczniów szkoły. Nie zabrakło w nim występów wokalnych oraz kabaretowych, które zostały nagrodzone przez gimnazjalistów gromkimi brawami. Zainteresowani mogli także odwiedzić pracownie przedmiotowe wyposażone w najnowsze pomoce dydaktyczne, które tego dnia zamieniły się w punkty promujące dorobek szkoły. W każdej z sal można było dowiedzieć się o poziomie nauczania danego przedmiotu, klimacie panującym na zajęciach oraz obejrzeć pokazy slajdów dotyczące konkretnych zagadnień. Swoje stoiska promocyjne miały także organizacje uczniowskie, m.in. Klub Europejski ?Globtroper?, który poza cennymi informacjami dotyczącymi działalności koła, kusił także słodkim poczęstunkiem oraz 4 ODHS ?Trolle? ? wielopoziomowa drużyna harcerska, która zachęcała gimnazjalistów do przeżycia przygody młodości na wspólnych rajdach, biwakach i obozach.
Gimnazjaliści podczas Dnia Otwartego LO mogli dowiedzieć się, że bycie uczniem tej szkoły, to przede wszystkim ciężka praca, wysoki poziom nauczania, które w przyszłości dają wiele możliwości. Dyrektorka szkoły zaznaczyła, że najważniejszą misją grona pedagogicznego szkoły jest osiąganie przez ich uczniów jak najwyższych wyników w nauce. Jeśli zatem dużo nauki nie przeraża młodego człowieka i chce, by nauka w szkole dała mu satysfakcję i samospełnienie, powinien spróbować swoich sił w LO, a zwieńczeniem jego trudu będzie dostanie się w przyszłości na wymarzone studia. Jak bowiem poinformowała gimnazjalistów dyrektorka, absolwenci ?Żeromskiego? wybierają i dostają się najczęściej do Szkoły Głównej Handlowej, na Politechnikę Warszawską i Łódzką, do WSO we Wrocławiu, na Wojskową Akademię Techniczną oraz uniwersytety medyczne w Warszawie i Łodzi.
Liczne organizacje uczniowskie świadczą jednak o tym, że bycie uczniem tej szkoły to nie tylko nauka. Jeśli zatem zainteresowany nauką w ?Żeromskim? chce uczestniczyć w koncertach charytatywnych, debatach, wykładach na uczelniach wyższych, informatycznych obozach naukowych, wymianach międzynarodowych, zagranicznych obozach językowych, akcjach odkrywania talentów oraz projektach międzynarodowych, to dyrektorka, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »