tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 "Żerom" kusi gimnazjalistów

 
Piątek, 5 kwietnia był Dniem otwartym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego


Setki gimnazjalistów z większości szkół w naszym powiecie, a także z placówek spoza opoczyńskiego, odwiedziło w piątek liceum ogólnokształcące. Nauczyciele i uczniowie "Żeroma" przedstawili gościom ofertę edukacyjną placówki i pokazali, jak atrakcyjne mogą być codzienne zajęcia w placówce.
Jako pierwsi liceum odwiedzili gimnazjaliści z Paradyża, z Szadkowic oraz z Gielniowa. Młodzież powitała dyrektorka Małgorzata Mróz?Duda, która w krótkim wystąpieniu, podpierając się prezentacją multimedialną, kusiła przyszłych licealistów. Podkreślała, że liceum funkcjonujące od 1945 roku i może poszczycić się bogatą tradycją. W swojej działalności wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą łączy z nowoczesnymi metodami nauczania. To szkoła, która ma corocznie najwięcej absolwentów w regionie (w 2012 roku 261) i przy takiej liczbie abiturientów osiąga stu? lub blisko stuprocentową zdawalność egzaminu maturalnego oraz wyniki plasujące ją w kategorii szkół sukcesu ? zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i matematyczno?przyrodniczych. Co więcej ? może się poszczycić imponującą liczbą olimpijczyków, laureatów konkursów przedmiotowych czy stypendystów. Aż 98% absolwentów kontynuuje naukę na wyższych uczelniach.
W ramach dnia otwartego gimnazjaliści zwiedzili szkołę, poznali bazę dydaktyczną, przekonali się, jak świetnie szkoła jest wyposażona. Obejrzeli przygotowane przez uczniów prezentacje w poszczególnych pracowniach przedmiotowych, uświadamiając sobie, jak atrakcyjne mogą być zajęcia edukacyjne. Zobaczyli, że nauka w "Żeromie", to nie tylko zajęcia lekcyjne, ale także debaty, akcje charytatywne, wykłady na wyższych uczelniach, obozy naukowe i językowe, wyjazdy oraz akcje odkrywania talentów artystycznych, których rozwijanie placówka wspiera. Specjalnie dla gości uczniowski zespół zagrał tego dnia koncert rockowy.
Dla absolwentów gimnazjów liceum przygotowało na nowy rok szkolny siedem klas, w których kształcić będzie na kilku kierunkach. Uczniowie mają do wyboru dwie klasy o kierunku humanistycznym, dwie o kierunku politechnicznym i ekonomicznym, klasę o kierunku sportowym i dwie klasy o kierunku medycznym i przyrodniczym. Plan nauczania dostosowany jest do nowej matury ? tegoroczni absolwenci gimnazjów są drugim rocznikiem, który na egzaminie dojrzałości przedmiot dodatkowy będzie mógł zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Szkoła zapewnia także indywidualne podejście do potrzeb uczniów. Przygotowywana oferta edukacyjna powstała bowiem na bazie przeprowadzonych badań potrzeb gimnazjalistów, uwzględniono w niej również wymogi uczelni wyższych.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »